Wpis z mikrobloga

CZEŚĆ.

Lubię czytać starsze czasopisma o grach, z tego powodu postanowiłem poszukać w internecie skanów całych numerów w postaci zdjęć lub plików PDF, nie znalazłem tego, co mnie interesuje, a szukałem takich czasopism jak: Komputer Świat Gry, Play, Click, Cybermycha itd.

Pomyślałem „ZROBIĘ TO SAM”….

Mój skaner nie jest jakiś najnowszy, ale w ramach testu postanowiłem zeskanować pierwszy numer KŚG, jaki mam (1,2/2000), ale nie mogłem go odnaleźć, więc zeskanowałem drugi (3,4/2000) i wyszło znośnie. Gazeta ma 84 stron, więc trochę czasu na to musiałem poświęcić.

Samemu nie dam rady...

Zeskanowanie wszystkiego, to co mam zajęłoby mi dobry tydzień, poza tym stan niektórych numerów, które posiadam jest daleki od dobrego, dlatego mam propozycję, jak ktoś jest chętny pomóc, posiada skaner i jakieś czasopisma, to niech zeskanuje chociaż jeden numer. Jak każdy zeskanuje chociaż jeden numer, to razem będziemy mieli fajną kolekcję.

Pełna wersja #ksiazeitchorz

Testy gier, opisy: #nfs #needforspeed #porsche / #diablo2 / #thesims / #thief 2 / Hokus Pokus #rozowapantera / #faraon

Porównanie konsol #konsole #sony #playstation #psx #ps1 #nintendo #nintendo64 #n64 #sega #dreamcast

INFORMACJE TECHNICZNE:
Mój skaner to: Brother DCP-330C.
Rozdzielczość skanu: 2480x3437.
JPEGtoPDF – program do zrobienia jednego pliku PDF ze wszystkich zdjęć.

#gry #staregry #play #komputerswiat #ksg #click #cybermycha #cdaction #gimbynieznajo
krykoz - CZEŚĆ.

Lubię czytać starsze czasopisma o grach, z tego powodu postanowiłe...

źródło: comment_gjnWccQ4APETwkVzce6YUEqqtTJSFbAd.jpg

Pobierz
  • 106
@krykoz: nie wiem czy do tego się dokopałeś, ale niesamowite zbiory cyforwych ksiązek/czasoposim są przechowywane w systemach (? nie wiem jak to nazwać) dLibra - zazwyczaj prowadzone sa przez ośrodki akademickie/kulturowe/wojewódzkie, itp. Poszukaj w tych zbiorach :)
@krykoz: Jak znajdziesz/zrobisz skany magazynu Play to koniecznie wołaj! Miałem wszystkie numery od powstania do upadku pisma ale matka mi je wyrzuciła podczas któregoś sprzątania piwnicy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam tylko 1 numer w pdf, możesz go wrzucić jeśli dorobisz się tagu
@krykoz: Kiedyś był fajny serwer FTP, gdzie były skany magazynów z grami, ale zmienili hasło i dupa. Szkoda, że zrobiłem sobie tylko kopię CD-Actiona od 1 do 75 numeru.
Ja teraz planuję kupić stare Komputer Świat i trochę ich po archiwizować :)
@krykoz: szanuję, chętnie bym zrobił skany swoich zbiorów, ale ilość pracy trochę mnie przeraża, głównie mam KŚ, KŚ Gry i KŚ Ekspert praktycznie tak od 2003 roku do końca jego wydawania

zawsze jak coś można nawet byłoby się pokusić o jakiegoś wspólnego chomika/ftp żeby nie dublować skanów a jedynie uzupełniać brakujące numery

no i żeby Axel Szpringer się nie dowiedział, bo oni równo dojeżdżają jak tylko gdzieś zobaczą skany swoich pisemek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krykoz: Kiedyś na forum Clicka był link do jakiegoś dysku Google na którym było większość numerów sprzed 2006 roku, ale przepadł razem z forum ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kiedyś na forum Clicka był link do jakiegoś dysku Google na którym było większość numerów sprzed 2006 roku, ale przepadł razem z forum ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Razgal: No właśnie czegoś takiego szukałem i takich osób, które takie coś mają, by nie robić tego drugi raz :(

@Baero: Dzięki, przyda się na pewno :)

zawsze można zrobić numer w formacie RR/MM, będzie lepsze sortowanie ;)


@