•  

Lubicie polskie pomysły i biznesy, więc chciałem zachęcić do sprawdzenia startupu moich znajomych"rent and lend - pożyczamy sobie rzeczy".
    Główna idea? Pożyczanie rzeczy rzadziej używanych za drobny hajs.
    - potrzebujesz na jeden dzień wiertarki, głośniczków, deski? - nie ma problem! wypożycz od kogoś z okolicy!
    - masz rzadko używaną walizkę, blender, planszówki? - możesz zarobić!

Nie dość, że można przyoszczędzić #cebuladeals, wyjść z piwnicy i poznać sąsiadów to jeszcze trochę da się odpoczynku chińczykom w produkowaniu kolejnch rzeczy.
    Serio polecam, bo stronka świeżo odpalona, więc potrzeba ludzi na rozkręcenie fajnej idei. Dało radę blablacar, traficar więc jest szansa, że i to wypali:)

Chłopakom zależy też na informacjach zwrotnych i uwagach :)
    Dzięki w ich imieniu :)

PS. niestety na razie działa tylko na terenie #krakow , ale wkrótce cała Polska :)
    Dobrego wieczoru:)

https://rentandlend.pl/pl/
    #startup #firma #biznes #ekonomiawspoldzielenia #zakupy #polska

+: 5...........a, Fanboyek +5 innych
    •  

@kieru dobry zwyczaj nie pożyczaj... Nie wiem czy w Polskich realiach to przejdzie. Jakie zabezpieczenie na pożyczający?

•  

Jakie zabezpieczenie na pożyczający?

@Szala:

ZADNE :]

•  

@Szala: przydałaby się możliwość pobrania jakiejs kaucji zwrotnej
      @kieru:

•  

@kieru: Świetny pomysł. Za 17 zł można wypożyczyć na dzień blender, albo kupić w sklepie za 30 zł.
      Żelazko za 9 zł lub 40 zł w sklepie.
      Odkurzacz za 21 zł, lub za 90 zł w sklepie.
      Itd.
      Plus w sklepie 25% zniżki na drugi produkt.

Wróżę sukces.

cebuladeals

Pozornie.

•  

@Szala: przydałaby się możliwość pobrania jakiejs kaucji zwrotnej

@staryhaliny: jest to jakiś pomysł. Przekażę.

Świetny pomysł. Za 17 zł można wypożyczyć na dzień blender, albo kupić w sklepie za 30 zł.
      Żelazko za 9 zł lub 40 zł w sklepie.
      Odkurzacz za 21 zł, lub za 90 zł w sklepie.
      Itd.
      Plus w sklepie 25% zniżki na drugi produkt.

Wróżę sukces.

@ConanLibrarian: zależy pewnie jaki blender. W planie chyba jest więcej kategorii danych produktów - zależnie od ich stanu.
      Myśisz, że jakby użytkownicy wrzucali ceny, byłoby sensowniej? każðe zwrotne konstruktywne sie liczy:)

•  

@kieru: to nie wypali, bylo juz wiele takich pomysłów. Nie dość że nikt nie będzie chciał pożyczać to do tego próby oszustwa ze ktoś dal w innym stanie a dostał popsute.Wyludzanie kaucji albo po prostu szybka sprzedaż szrotu za kaucje.

•  

zależy pewnie jaki blender.

@kieru: Tak, na tej stronie nie ma żadnych konkretnych informacji, więc możemy tylko spekulować. :-)))

Myśisz, że jakby użytkownicy wrzucali ceny, byłoby sensowniej?

Nie wiem. Z bardzo szybkiej kwerendy wyszło mi, że nie ma zbyt wielkiej różnicy między ceną nowego, a opłatą za użycie.
      Oczywiście rozumie, że to nie jest firma, która prowadzi taką działalność gospodarczą, a… płatne przysługi, lecz zadzwonił mi w głowie dzwonek, że to chyba drogo.
      :-)

•  

@kieru: Pomysł, jak pomysł - zobaczymy. Ja np. nie lubię pożyczać - w obie strony. Myślę, że ten portal za jakiś czas zmieni formułę na kupię/sprzedam używane.

•  

@kieru: spoko pomysł. Gorzej z gwarancją że ktoś odda...

+: kieru
    •  

@tjmps @MrProfeska @ConanLibrarian @Shadou @Szala @sylwek2k @Acrivec @staryhaliny Dzięki bardzo za wasz feedback! Tu Leszek z Rent and Lend. Z waszych wypowiedzi wnioskuję, że mamy dwa problemy: 1) ceny wynajmu są za drogie, 2) ważne jest dla was bezpieczeństwo na portalu. To dla nas ważne info, dopiero co wystartowaliśmy, dlatego uwagi użytkowników bardzo nam pomagają. Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu obniżymy ceny wynajmu dla praktycznie wszystkich przedmiotów. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to o tej kwestii myśleliśmy od samego początku. Chcieliśmy oprzeć się na dobrych praktykach największych graczy sharing economy, jak np. Airbnb czy BlaBlaCar. Na Rent and Lend każda transakcja jest komentowana przez obydwie strony i oceniana gwiazdkami na kilku wymiarach, ponadto mamy funkcjonalność (w tej chwili przechodzi przez Facebook review), która pozwala połączyć konto Rent and Lend z Facebookiem, aby w profilu RAL wyświetlała się ilość znajomych z Facebook'a (identyczne rozwiązanie stosuje BlaBlaCar). Każdy użytkownik udostępniający przedmiot może poprosić osobę, która pożycza dla siebie przedmiot o okazanie dowodu przed wydaniem przedmiotu. Ponadto na stronie udostępniliśmy wzór umowy najmu wraz z załącznikami (dokładnie: https://rentandlend.pl/pl/for-provider w sekcji "Bezpieczeństwo - droższe przedmioty"). Obecnie jesteśmy w trakcie załatwiania usługi ubezpieczenia, tak by było pokrycie na wypadek niepożądanych zdarzeń. Mamy nadzieję, że sprostamy waszym oczekiwaniom. Dawajcie znać czy macie jeszcze jakieś sugestie i uwagi co do powyższego.

+: kieru, tjmps
    •  
      Acrivec

0

@LeszekKrakow: po ciul mnie wołasz

•  

czy macie jeszcze jakieś sugestie i uwagi co do powyższego.

@LeszekKrakow: Tak.

ceny wynajmu są za drogie

Nie, ceny nie mogą być drogie, gdyż cen się nie kupuje.

Gorące dyskusje ostatnie 12h