Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Witam wszystkich czytelników ''Życia w Gorących'' i tych którzy widzą nas po raz pierwszy.
  TAG #zyciewgoracych
  Zapraszam do przeczytania specjalnego numeru wykopowego magazynu wydanego z okazji 11 Wykop Party. W środku czeka na was wiele ciekawych, śmiesznych, interesujących i różnych artykułów, krzyżówka z nagrodami ufundowanymi przez @wykop i wiele innych atrakcji.

  LINK DO ISSUU: https://issuu.com/gorace/docs/_ycie_w_gor_cych__-_numer_3_2018__w
  LINK DO PDF: https://docdro.id/HXYVL6U

  Z przyczyn technicznych brakuje jednego artykułu - i to najważniejszego, ale zostanie on uzupełniony tak szybko jak tylko będę mógł to zrobić. Wyjaśnienie tej sytuacji znajdziecie w środku. Mimo to zapraszam do dyskusji, komentarzy i uwag. Na odpowiedzi do krzyżówki czekam do 25/10 - wygrywa pierwsze 10 osób które nadeślą prawidłowe rozwiązanie, ale żeby szanse były równe odpowiedzi przyjmuje dopiero od 8 rano.

  To nie koniec nowości - z tego co udało mi się ustalić wersję papierową naszej gazety będziecie mogli zdobyć na Wykop Party, więcej szczegółów w tej kwestii powinna podać wam @a__s.

  Ciao
  MarianoaItaliano

  #wykop #mirkogazeta #wy #zyciewgoracych.

  LINK DO ZNALEZISKA: https://www.wykop.pl/link/4596009/zycie-w-goracych-numer-3-2018/
  ___
  Poniżej pozwolę sobie zawołać osoby plusujące poprzedni numer.

  Wiem że jest prawie 3 w nocy, ale idę wcześnie do pracy i nie będę miał kiedy tego zrobić - dopiero ewentualnie wieczorem, a to byłoby za późno.
  pokaż całość

  odpowiedzi (66)

 • odpowiedzi (16)

 • avatar

  R, jak rezonansowe drewno.
  Wszyscy wiemy, że instrumenty muzyczne są z drewna. Wszyscy wiedzą, że to nie może być pierwszy, lepszy kawałek drewna. Mało kto jednak wie, czym tak naprawdę drewno rezonansowe odróżnia się od innych.

  Przyszłe skrzypce powinny mieć równomierne słoje, niewielką gęstość i odpowiednią barwę. Najczęściej to świerk, jodła lub jawor, buk, brzoza, jesion, grab i kilka innych.

  Drewno na gitary musi leżakować co najmniej 5 lat. Instrumenty smyczkowe będą wymagały nie mniej niż 20 lat sezonowania.
  Poszukiwacze najlepszego drewna rezonansowego twierdzą, że magia zaczyna się już na poczatku, bo na ścięcie wybranego drzewa drwale mają tylko jeden dzień w roku. Tuż po pierwszych przymrozkach. Ile w tym czaru, a ile prawdy wiedzą tylko lutnicy, których zawód właściwie od 300 lat nie zmienił się prawie w ogóle. Może oprócz oświetlenia w pracowni.

  #ciekawostki #las #drzewo #instrumenty #zrobtosam #wiedza
  pokaż całość

  odpowiedzi (38)