Wpis z mikrobloga

Za dużo automatyzacji na raz, co nie znaczy, że Musk się poddał.

"In retrospect, Musk says, trying to automate so much of Tesla’s factory at once was overly ambitious. “We thought it would be good, but it was not good,” he says. “We were huge idiots and didn’t know what we were doing.”


https://www.instagram.com/p/BnRvKvbBEOg

#tesla #model3 #aliendreadnought #fabryka #motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne #technologia #ciekawostki
  • 3
Z tego co mi się wydaje i z tego co słyszałem od znajomych z branży, problem z Teslą może być taki,
że są jeszcze dość młodą firmą, którą nie wypracowała sobie pewnych standardów.

Zrobili bardzo dużą automatyzację zakładu? Super.
Tylko, że nie posiadając sprawdzonego i niezawodnego standardu na programowanie takich rzeczy jak roboty, cele zrobotyzowane i tym podobne, ryzykujesz tym, że każda firma która tam pracowała, programowała swoją linię na "swój sposób"
Z tego co mi się wydaje i z tego co słyszałem od znajomych z branży, problem z Teslą może być taki,

że są jeszcze dość młodą firmą, którą nie wypracowała sobie pewnych standardów.


@markhausen: przeciez oni nie wzieli sobie do opracowania standardow ludzi pierwszych z brzegu... Standard wg mnie - chociaz rzeczywiscie luzniejszy niz u VAGa - nie byl problemem. Po prostu zbyt wiele rzeczy mialo sie tam dziac automatycznie, lacznie
@markhausen: Przecież to jest firma software'owa, sami piszą oprogramowanie do swoich robotów, wiedzą jak się tworzy oprogramowanie i robią to bardzo dobrze. A co do dziesiątków podwykonawców, to w GM czy VAG to może tak jest, ale w Tesli podwykonawcą była firma którą kupili a same roboty to kupują prosto od producentów.

Taka dyskusja przez gdybanie z kanapy i wyciąganie z tego wniosków.