Gorące dyskusje ostatnie 12h

Wczoraj o 14:51 urodziła się nasza córka Zosia :)

Ot taki prezent na 100lecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj :)

3200g, 10/10

#tatacontent #polska #heheszki

odpowiedzi (63)

Gdy byłem mały próbowałem się dowiedzieć co oznaczają dwie gwiazdki nad herbem Juventusu. Ponieważ mieszkałem na wsi gdzie nikt nie miał internetu, dowiedziałem się od kuzyna z miasta powiatowego, że złota gwiazda symbolizuje zdobycie 10 mistrzostw Włoch. Byłem pod wielkim wrażeniem osiągnięć Starej Damy. Zacząłem się zastanawiać analogicznie czy inne gwiazdki nad herbami klubów coś oznaczają. Nawet kuzyn nie wiedział, co oznacza biała gwiazda nad herbem polskiego klubu Wisła Kraków. Cała sprawa nie dawała mi spokoju przez wiele miesięcy. Aż pewnego dnia odkryłem dzięki swojej wytrwałości, że gwiazda biała symbolizuje pedała. Stąd znana przyśpiewka "gwiazda biała znak pedała". Jestem pod wrażeniem szczerość właścicieli klubu.
    #ekstraklasa #seriea #pilkanozna #ciekawostki #wislakrakow
    pokaż całość

odpowiedzi (14)

Cały Internet zachwyca się tym zdjęciem łącznie z wykopem. Zaspana dziewczyna niemrawo spogląda na maszerujące tłumy rozswietlone przez czerwone race. Siedzi na łóżku w jednym z pokoi luksusowego hotelu w centrum Warszawy.

To zdjęcie według mnie idealnie pokazuje, jak oderwane od korzeni i wybrakowane z poczucia przynależności narodowej są obecne elity kulturalne. Pokój hotelowy jest symbolem luksusowej bańki, w której zamykają się ci ludzie nie chcąc uczestniczyć w świętowaniu dnia niepodległości. Hotel to zresztą miejsce, gdzie zatrzymujemy się tylko na chwilę, w przelocie między jednym a drugim miejscem, co również można odczytywać jako brak zespolenia z miejscem, w którym się urodzili. Oni myślą o sobie: jestem obywatelem świata, nie Polakiem, mieszkam w hotelach, nie rozumiem tych, którzy czują dumę narodową. Boję się polskości. Wolę spać, udawać, że mnie to nie dotyczy. Są zobojętnieni na hasła patriotyczne, nie chcą manifestowac swojej polskości, chcą się schować pod kołdrę, nic nie widzieć, nic nie słyszeć, nie być Polakami.

Gdzie na tym zdjeciu widzicie siebie? Bo ja czuje się częścią tego tłumu na dole. #przemyslenia #marszniepodleglosci #warszawa #patriotyzm #4konserwy #sztuka #fotografia
    pokaż całość

odpowiedzi (152)