Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z montażem przerzutki Shimano Nexus CJ-NX10 w rowerze miejskim (przerzutka zintegrowana z tylnym kołem).

Założyłem przerzutkę na koło zgodnie z instrukcjami na youtube, gdzie dopasowuje się żółte strzałki do żółtej kropki. Weszła gładko i to musi być jedyna właściwa kombinacja, bo przy innych przerzutka nie siedzi stabilnie na kole (a próbowałem już wiele sposobów zanim w końcu zajrzałem na youtube). Problem w tym że, mimo że przerzutka siedzi stabilnie, nie pasuje to do długości mojej linki, przerzutkę da się w ten właściwy sposób założyć tylko przy zdjętej linkce bo linka jest za krótka żeby tak ją naciągnąć, nie ma opcji żeby założyć ją na prowadnicę, nawet na najniższym biegu (pancerzyk linki przeszkadza). Z kolei jak bym najpierw założył linkę na prowadnicę, to nie mógłbym tak przekręcić przerzutki żeby kropka ze strzałką była w 1 linii. Mogę jakoś wyciągnąć z tej linki te 2-3 cm? Czy źle kombinuję? #rower
Pobierz Folmi - Mirki, mam problem z montażem przerzutki Shimano Nexus CJ-NX10 w rowerze miej...
źródło: comment_aFb6JOHkGH5PnNvNGlsQ4TYfYb8oQX80.jpg
  • 8
@ck__: no to że zdejmował koło (razem z przerzutką) i zakładał z powrotem, a nie sądzę że specjalnie wymieniał linkę do tego celu ;) wydaje mi się że odwaliłem jakąś kaszanę z montażem, albo o czymś nie wiem. Z tym pancerzykiem dobry pomysł.
@ck__: nawet nie przecinałem pancerzyka, tylko dopiłowałem żeby zmniejszyć jego grubość, na chama wepchnąłem w tę prowadnicę i działa :D