Wpis z mikrobloga

Razem z przyjacielem planujemy powoli rowerową wycieczkę do Hiszpanii. I tutaj następuje moje pytanie o sprzęt. Czytałem o rowerach trekkingowych i szosowych, ale z racji tego, że w ogóle się na tym nie znamy, to wolę się spytać kogoś kto wie na ten temat więcej. Jaki typ roweru byłby dla nas najlepszy? Jak i w co spakować rzeczy które będą nam potrzebne?

#rower #podroze #podrozujzwykopem
  • 6
@MrMiki: Gravel byłby fajny.
A co spakować? To zależy ¯\_(ツ)_/¯ jeden na taką wyprawę weźmie podsiodłówkę 12l + coś 5l na kierę i mu starczy. Inny będzie potrzebował sakwy 60l i to będzie mu mało :) Zależy jak chcesz spać/gotować. Ogólnie tak jak pisał @Uwe300, zrób kilka wypadów, i okaże się jak Ci wygodniej podróżować.
@MrMiki: Tak jak piszą chłopaki: sam musisz sobie zadać pytanie jak ma wyglądać ta podróż? OD tego gdzie będziesz spał i co będziesz jadł zależy to czego potrzebujesz. Ja w tym roku jechałem do Włoch i miałem podsiodłówkę 15l i torbę na kierownicę 10l. Do tego przytroczony namiot. Spałem w hostelach i kempingach, jadłem w knajpach i to co kupiłem w sklepie - sam nie gotowałem. Taki zestaw w zupełności mi