•  

  145 850 - 450 = 145 400

  Krwawię ciurkiem, wchodzę na google - jak zatamować krwawienie. Pierwsza lepsza strona, oczywiście wywala RODO, wszystko we krwi a ja odznaczam kolejne znaczki o braku zgody na śledzenie. Wreszcie jest artykuł, to zamiast w pierwszym zdaniu co i jak, to jakieś pieprzenie o rodzajach ran, jak rozpoznać czy to żyła, tętnica... No bardzo mnie to interesuje. Jak szukam gdzie plus/minus na baterii 18650 to nawet w link nie trzeba włazić, zaraz wyskakuje grafika, a jak człowiek się wykrwawia, to musi przechodzić przez jakieś click baity i spam. W każdym razie - przytrzymałem chusteczką, styknie? Mogę to oderwać? Bo nie mam drugiego plastra, a chcę iść na rower.

  A, i bym zapomniał, takie suweniry dają (Wedel) - nie chciałem tego, bo i tak nie jem i leżą te pudełka, ale "trzeba".

  #barylkakrwi #krwiodawstwo

  •  

   @przemilcze: też chętnie bym oddał krew, ale boje się, że nie dam rady (╥﹏╥)

  •  

   ale boje się, że nie dam rady (╥﹏╥)

   @dorEk: W jakim sensie? Ty nic tam nie robisz (poza stawianiem (x) w ankiecie), rejestruje cię pielęgniarka, bada lekarz, wkłuwa się pielęgniarka. Stoisz, siedzisz, leżysz, wstajesz, nic trudnego.

  •  

   @inozytol: nie boje się igieł, chodzi o długość oddawania krwi. Boli mnie przy zwykłym pobieraniu do badania, chociaż jest to znośne. Jak to wygląda w przypadku dłuższego pobierania?

  •  

   @dorEk:

   Jeżeli masz normalne żyły, to nie jest to jakieś bolesne. "Czujesz" igłę, ale w najgorszym razie jest to zwykły dyskomfort (przynajmniej u mnie). Jeżeli masz możliwość, to wybierz się do takiego punktu, gdzie są mniejsze kolejki. Mam wrażenie, że wtedy pielęgniarki są bardziej cierpliwe.

  •  

   @inozytol: no i fajnie, niedługo spróbuję, dzięki :)

  •  

   @dorEk: przy pierwszym podejściu, 2 m-ce temu, skakały pielęgniarki przy mnie jak przy dziecku, tłumaczyły wszystko, nawet jak nie chciałem wersji "źle to znoszę", to i tak mnie nie słuchały i wybierały opcję "easy". Zakładam że będą bardzo wyrozumiałe, w końcu się męczysz dla dobra innych. I też wszyscy zdają sobie sprawę, że wielkość dyskomfortu jest całkowicie losowa, więc nie ma się czego czepiać.

   Formularze sobie przeczytaj w sieci, nie mam tam żadnych odkryć, ale możesz się wstępnie przygotować.

   Ja mam to szczęście że całkowicie dyskomfortu nie odczuwam - jest 17, a ja dziś jeszcze nic nie jadłem, a wracam właśnie z pracy i treningu rowerowego. A i oddałem krew ponad miarę ;P
   Pamiętaj że trzeba zjeść śniadanie i wypić litr wody - inaczej każą ci iść coś zjeść/wypić (woda zwykle stoi za free, ale po co to komu).

  •  

   @przemilcze oddaj dzieciakom, ja kiedyś rozdawałem jadąc komunikacja miejska lub czekając na przystanku, ale teraz mam stałych odbiorców :-P

  •  

   @Navarre: początkowo chciałem dać dziewczynce po drodze, od matki której wziąłem chusteczki, by zatamować krwotok, ale już dosyć ją przestraszyłem i wolałem dłużej nie zatrzymywać ;P
   Teraz wszyscy się odchudzają i trudno cokolwiek komuś wcisnąć, a dzieciaków w zasięgu brak ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Poszedłem na chwilę się położyć
  Wstałem i myślałem że już po 12 w nocy XD
  Wystraszony patrzę a tu nie ma 19:00

  A teraz Słucham jakiejś budowy AU AUUUUU
  https://youtu.be/fCbaKnTLqf8

  Pojebane to ale śmieje się z tych przerywników typu "zaprawaaa na dziąsłachhhhh" XD

  Dzisiaj Naturalne Piwo z Podlasia Zaścianki "Karabela" 87/100

  + No pifffko z podlasia
  + Jakiś prawie wiking zmieczem na etykiecie
  + Kurde naprawdę dobra AIPA
  + Czuć chemiele cytrusowee
  + Dość Mocna choć nie psująca aromatów piwa
  + Ładnie pachnie
  + Dobrze wchodzi ciepłe
  + Na podlasiu łatwo dostępne XD
  + 6,2%%%

  - Etykieta może trochę odstraszać potencjalnych klientów
  - Prawie 7zł

  Ej jak DLA mnie to dobra AIPA
  Fajne połączenie między słodyczami cytrusami a goryczką
  Dla mnie pycha, ale niech zmienią grafika, bo tu etykieta jakby w powepoint robiona...
  Czy piwo warte 7zł?
  hmm myślę że może w sumie i tak, ale chciałbym żeby każde tego typu było za 2,50zł XDDD

  Wiele osób pisze w komentarzach, czemu pije ciepłe... że to chujowo smakuje ciepłe
  Otóż dlatego że piwa w temperaturze trochę wyższej niż pokojowej pije się po to, aby uwolnić aromaty i cały ten smak.
  Jak piwo wypijesz bardzo zimne, to zabije prawie cały smak browarka, dlatego też dobrze wchodzą zimne piwa i są do siebie podobne takie jak Tyskie, Warka, Żywiec itp... Po co producent zaleca je chłodzić? Po co na żywcu na naklejce masz ten niebieski znaczek że "schłodzone" No po to żeby nie było czuć całego tego gówna i mokrego kartonu XD

  Ja nie mówię że to złe czy coś, bo sam lubię pić takie zimne piwka. XD
  Ale jak wydaje czasem więcej hajsu na piwko lepszej jakości to nie chcę, aby zimno zabiło jego smak i wszystkie aromaty z nim związane... Czasem nawet przelewam do szklanki, ale w sumie to daje tylko to że przed łykiem czuje jego zapach, także nie wiem czy jest to super potrzebne. Nie wiem nie jestem ekspertem

  DO JUTERRRA

  #100browarowchallenge #pokazmorde #pijzwykopem
  pokaż całość

  odpowiedzi (33)

 • avatar

  #anonimowemirkowyznania
  Od 10 lat jestem ze swoją żoną, mamy dwójkę dzieci (8 lat i drugie rok), jesteśmy 6 lat po ślubie i regularnie od 8 lat zdradzam ją z kochanką, która od 9 lat ma męża.
  Jest to mega chore, wielokrotnie probowalem z tym skonczyc i kiedy mówiłem o tym swojej kochance to po każdej rozmowie wylądowaliśmy w łóżku. Ale to wina mojej żony bo ma 165cm wzrostu i waży 118 kilogramów. Tak, roztyła się mega.
  Za to moja kochanka Asia ma 163 i waga 51kg, twarde cycuszki i twarda dupka. Kocham ją dotykać.
  Jedyne wyjście z sytuacji to wyprowadzka do innego miasta. Boje sie powiedziec o tym żonie. Myślałem, że drugie dziecko nas zbliży ale po drugiej ciąży z 78kg poszła jeszcze wyżej co mnie obrzydza.
  Zrobiłem jeszcze jedną głupotę. Z kochanką jedziemy na tydzień na litwe do aquaparku, żonie powiedziałem, że mam mega robote na drugim końcu polski za dobry pieniądz (mam własną dg) a ona załatwiła sobie papiery, że jedzie do szpitala na jakieś badania a ten jej mąż to łyknął. Najlepsze jest w tym wszystkim to, że jej mąż to Mariusz, którego znam około 20 lat. Obecnie mam 28.

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  pokaż całość

  odpowiedzi (51)

 • avatar

  #szkolastandard

  Każdemu plusującemu podeślę jedno słówko z języka angielskiego, którego ma się nauczyć i przez to poszerzyć zakres słownictwa. (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  #angielski #angielskizwykopem #glupiewykopowezabawy

  odpowiedzi (76)