Wpis z mikrobloga

23 lvl i planuje ewoluować sporo pokemonów(na wszystkie gdzie cukierki mi pozwolą) na lucky eggu żeby troche lvl wbić i teraz pojawia się pytanie bo o ile pidgeye i weedle nie będą używane do walki wiec ewoluować będe losowo tak nie które poki mogą się przydać do raidów/gymów, i tutaj pojawia się pytanie czy lepiej ewoluować te z wysokim CP czy wysokim IV? np Vulpix z 400cp ale 40% czy 190cp z 90%? Jakieś jeszcze protipy do ewoluowania?
PS: dodam jeszcze że max CP jakie mam to 1600
#pokemongo
  • 13
@MrMate: Czesto są takie eventy?
@Oskins: w sumie jeszcze 14 dni czekania na ultra frienda a chciałem odpalić bo przy okazji ewolucji skiplooma zrobie tego questa "a ripple in time" gdzie dodatkowe pare k xp wpadnie ;P
@poziomek90: a jest mniej więcej stała ilość CP która się dodaje po ewo? (i czy to jest zależne od LVL?)
@Oskins: Zgadzam się z @Oskins. Lepiej teraz expa nabijać przez znajomoch. Jeden na ultra (30 dni) to 100k z jajkiem, dwóch to już 200k. Nawet 4-5 na great (7 dni tylko!) może dać Ci 100k. Jak Ci się bardzo spieszy to dodawać ludzi z tagu #pokefriends albo ze strony . Za każdą nową znajomość będzie 3k, więc też nieźle.

Co do ewoluowania przydatnych pokemonów. Ja bym je zostawił na razie.
@arsky: Eventy były dość często. Teraz będzie ultra bonus, będą ptaki a potem Mewtwo na rajdach.
CP nie jest stałe przy ewolucji. Zależy od poka. Ale dla danego poka mnożnik jest stały. Taki Magikarp ma chyba 20 albo 25, czyli z ryby 100cp zrobi Ci się Gyarados 2000 albo 2500. Ale już Rhydon mnoży się razy 1.5 zdaje się na ewolucji.

Jak bardzo chcesz szybko nabijać levele, to rajdy i znajomi