Wpis z mikrobloga

Mirki, korzystał ktoś z Was z kursów Software Development Academy? Chciałbym zmienić branżę i spróbować sił jako programista. Opisy i opinie na swojej stronie mają imponujące, ale wiadomo, że to tylko marketing. Strasznie drogie te bootcampy mają, ale kusi to, że podobno blisko współpracują z pracodawcami i łatwo można się załapać do pierwszej pracy w IT...

#programowanie #programista15k #java
  • 16
@Krzychu-M: A próbowałeś na własną rękę czy od tak chcesz wywalić kilka tysięcy na coś z czym będziesz miał pierwszy kontakt?

Strasznie drogie te bootcampy mają, ale kusi to, że podobno blisko współpracują z pracodawcami i łatwo można się załapać do pierwszej pracy w IT...


To kłamstwo. Współpraca z firmami polega tylko na wysłaniu CV. Ludzi po szkołach programowania jest na rynku za duzo i z pierwszą pracą może być problem.
  • 0
@warning_sign

A próbowałeś na własną rękę czy od tak chcesz wywalić kilka tysięcy na coś z czym będziesz miał pierwszy kontakt?


Z programowaniem miałem do czynienia na studiach, sam się też trochę tym pobawiłem (głównie AVR, Arduino), z resztą w obecnej pracy też się czasem zdarza program stworzyć - chociaż tu głównie graficzne języki jak SFC. Nie jest dla mnie problemem samo nauczenie się języka, bo kursów na np. Udemy jest "od
Faktycznie jest taki problem? Wszędzie się słyszy raczej o ciągłym wzroście zapotrzebowania na programistów...


@Krzychu-M: Następny. Jezu drogi, dlaczego szkoły programowania tak wyprały wam mózgi.

NIE MA zapotrzebowania na juniorów. Po prostu nie ma. Nikt nie umrze, nie straci projektu jak nie zatrudni się juniora. Wejdź na portale z pracą. Widzisz ile jest pracy dla juniorów? No właśnie.
@Krzychu-M: jak wyślesz CV do pracy, to równolegle z tobą zrobi to samo 400 osób po takim samym bootcampie jak ty. Do tego 50 osób które nauczyły się same, i jednak mają większą wiedzę. Do tego 20 studentów infy. Firmy zaczynają po prostu wyrzucać CV ludzi po bootcampach, bo dokładnie wiedzą czego się spodziewać. Czyli braku zainteresowania programowaniem, i jednego, tego samego projektu u wszystkich którzy to skończyli. No i dokładnie
  • 1
@warning_sign

Następny. Jezu drogi, dlaczego szkoły programowania tak wyprały wam mózgi.


Po co te nerwy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby wyprały, to nie byłoby w ogóle tego pytania, tylko pokornie wpłaciłbym grube pieniądze za kurs.

Wejdź na portale z pracą. Widzisz ile jest pracy dla juniorów? No właśnie.


Tak na szybko to trochę ofert na LinkedIn by się znalazło... Choć pewnie większość wymaga np. pół roku doświadczenia.

@
@Krzychu-M: Powiem Ci tak, znam dokładnie jedną osobę, która dostała pracę po bootcampie (wiem, że to niespotykalne osiągnięcie xD). Ale pomiędzy bootcampem a pracą poświęciła ponad rok na siedzeniu w domu i nauce na własną rękę całe dnie. I szczerze według jej opinii to bootcamp był całkiem ok, ale ostatecznie nie dał jej prawie nic jeśli chodzi o możliwość znalezienia pracy. Po roku udało jej się ogarnąć darmowy staż, a później
@jdbc: To. Też znam jedną osobę, która po (a raczej jeszcze na Bootcampie) znalazła pracę - zaoferował ją trener z Bootcampu w swojej firmie. Ale ten człowiek najpierw sam zakuwał, a w trakcie nauki na Bootcampie też dużo rzeźbił sam.
  • 0
@jdbc Przykro to słyszeć, prawdę mówiąc miałem nieco inne wyobrażenie tego rynku.

Więc jeśli idziesz w to tylko dla pieniędzy, to muszę Cie rozczarować..


Dla pieniędzy też, ale przede wszystkim po to, żeby robić to, co mi sprawia przyjemność ( ͡º ͜ʖ͡º)
zaczynają kurs od zrobienia wstępnego testu, żeby odsiać tych, którym ten miesiąc/dwa nie wystarczą, żeby nie psuć sobie statystyk.


@Razi91: To chyba dobrze, że nie biorą każdego jak leci? Przynajmniej nie daja złudnych nadziei osobom które się do tego nie nadają.
@jdbc:

i siedzi tak już na tym juniorze za najniższą krajową dosyć długo


dosyć długo to ile? Rok, dwa, trzy? Pamiętaj, że spora część osób pracuje za najniższą stawkę i nie ma żadnych perspektyw awansu. W przypadku waszego juniora to on zwyczajnie nie korzysta z tego jakie ma możliwości. Szczególnie, że środowisko w jakim się znajduje pewnie znacznie zwiększyło jego wiedzę.

Trochę jak na tym memie z nauką języków obcych z
U.....a - @jdbc: 

 i siedzi tak już na tym juniorze za najniższą krajową dosyć dług...

źródło: comment_kmnxN29wNXpcffVIxtn74kTM4Vbjn1eT.jpg

Pobierz