Wpis z mikrobloga

Zrobiłem leczo.

Pierw do gara dałem cebule i 130g boczku, zalałem wrzącą wodą*, jak wszystko zmiękło dorzuciłem 800 g pomidorów, soli, pieprzu, natke selera, potem 2 papryki i papryke w proszku, szczypte cynamonu, łyżeczkę oregano, potem podwójną pierś z kuraka, gdy się ładnie ściął dorzuciłem 3 nieduże cukinie, pokrojone w kosteczkę ofc.. I najważniejsze, w odpowiednim momencie zakończyć gotowanie, uwzględnić że później cukinie jeszcze dojdą.

Nigdy nie jem leczo zaraz po ugotowaniu, bo sobie parzę gębę i nie da się delektować smakiem.. Godzinke później jest ideolo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#gotujzwykopem
  • 15
@zamulacz_komputerowy: smażąc boczek wytapiasz z niego tłuszcz z którego potem korzystasz na całe leczo lub odlewasz większość aby było bardziej fit. Cebulę i boczek powinieneś podsmażyć a potem sypnąć że dwie łyżeczki słodkiej suszonej papryki i mieszać aby się nie przypaliło, potem robić swoje. Mięso z kuraka lepiej było by ci ugotować w oddzielnym garnku, bo miałbyś pewność że wszystko ok i smak nie przejdzie kurczakiem zbytnio oraz możesz kontrolować poziom
miałbyś pewność że wszystko ok i smak nie przejdzie kurczakiem zbytnio


@michau92: dla mnie jest ok, ale dzięki za rade.

Przy gotowaniu też się boczek udziela, choć mniej tego tłuszczu się wytopi. Ogólnie chodzi mi o to żeby nie traktować tego dania zbyt wysoką temperaturą, chce żeby było zdrowe i pożywne, no i smaczne. Nie musi być fit.