Wpis z mikrobloga

@polik95:

1) Babia Góra - Bus z Dworca Autobusowego do Zawoi Policzne. Koszt około 16 zł w jedą stronę. Czas jazdy 2 h około.

2) Turbacz - Autobus do Koniny (tylko dwa lub trzy rano i podobnie po południu) lub podjedż busem/ autobusem do Nowego Targu (tutaj nie podpowiem jak najlepiej dostaćsięna Turbacz bo z NT jeszcze nie szedłem); 1h jazdy

3) Ojcowski Park Narodowy - łap busa na Olkusz i
@polik95: no i do tego:
4) Wieliczka kopalnia soli - chyba jeżdżą jeszcze pociągi do wieliczki rynek kopalnia, a jak nie to miejski 304 (z Dworca głównego zachód do przystanku wieliczka Kopalnia Soli

5) Bochnia - tańsze bilety do zwiedzania a podobno niewiele ustępuje Wieliczce
@ziuumm: No też się zdziwiłem. 45 km pieszo z Kudłacze na Turbacz. Można z Pcimia do schroniska a później na Górę Chełm w Myślenicach, wyciągiem krzesełkowym (jak będzie działać) i busem z Myślenic do Krk.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Radoslav89: @polik95

2) Turbacz - Autobus do Koniny (tylko dwa lub trzy rano i podobnie po południu) lub podjedż busem/ autobusem do Nowego Targu (tutaj nie podpowiem jak najlepiej dostaćsięna Turbacz bo z NT jeszcze nie szedłem); 1h jazdy


Z Nowego Targu można lokalnym busem podjechać do Łopusznej i stamtąd niebieskim szlakiem na Turbacz. Albo lepiej z niebieskiego odbić na czarny a potem na czerwony i na Turbacz ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@polik95: fajną opcją jest też wyjazd Rabki, wejście na Luboń Wielki przez perć Borkowskiego, zejść można do Mszany Dolnej przez przełęcz Glisne i wrócić do Krakowa. Ewentualnie po drodze zahaczyć o Szczebel i dopiero zejść do Mszany albo Lubnia