Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@echelon_: Przypominam sobie, jaki mniej więcej miałam poziom świadomości w przedszkolu i jak zachowywały się inne dzieci. To byłaby straszna kicha, jakby matka któregoś dzieciaka karmiła piersią i to jeszcze przy wszystkich. Przecież to są już duże i ogarnięte dzieci. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@staryhaliny No dokładnie, jest wyraźnie mniejsze niż np ci chłopcy z przodu, więc na moje oko ma ze 3 lata. WHO zaleca karmienie piersią minimum do ukończenia drugiego roku życia, jednocześnie żadne autorytety medyczne nie ustalają górnej granicy wieku, więc na jakiej podstawie uważasz, że karmienie trzyletniego dziecka w taki sposób jest niewłaściwe? Na dodatek dalej dokładnie nie zbadano dokładnego składu mleka matki, więc jednak może takie mleko jako uzupełnienie jest o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kriegor: napisałem, że dziecko powinno żuć. A nie, że karmienie piersią w tym wieku jest niewłaściwe. Czyli założyłem (może niesłusznie), że jest karmione głównie piersią.

Znam przypadek dziecka 4 letniego karmionego tylko piersią. Dziecko nie mówi! Nawet nie gaworzy. Jest źle. Stąd może trochę emocjonalnie podszedłem, ale podtrzymuje, że powinno żuć.

I cholernie mi głupio, że powyżej napisałem "rzuć" - wtórny analfabetyzm mi się udziela mocno.

Moja różowa też karmiła maksymalnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yeloneck: bardziej mi chodziło o to, żeby takie dziecko nie jechało tylko na piersi, a znam taki przypadek. Dziecko ma 4 lata i nawet nie gaworzy. To jest patologia.

I dlatego się zapędziłem i założyłem (słusznie lub nie, ale bezpodstawnie), że dziecko ze zdjęcia też pewnie tylko na mleku.
@Mnichuy: Oczywiście, że możliwe. Kobieta ma mleko nawet do 2 lat po odstawieniu dziecka, a póki dziecko nie jest odstawione, to w ogóle bez problemu.
@staryhaliny: 4 latek, który nie mówi ma prawdopodobnie jakieś problemy zdrowotne i takie długie karmienie jest raczej koniecznością, a nie przyczyną niemówienia.
@yeloneck: Kto mówi, że rok wystarczy? WHO mówi, że do roku mleko to podstawa, a zaleca co najmniej do 2 roku życia.