Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hej, #revolut (i może #podroze) czy ktoś orientuje się, dlaczego płatność ściągnęło mi w funtach zamiast w złotówkach? Błąd konfiguracji terminala czy przy każdej płatności muszę uważać jak czytana jest karta? Co ciekawe, gdybym płaciła dotykowo, to poszłoby w złotówkach (ale mam wyłączoną opcję płacenia zbliżeniowo). Ktoś może mi to wyjaśnić? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz r__k - Hej, #revolut (i może #podroze) czy ktoś orientuje się, dlaczego płatność ścią...
źródło: comment_Mr9XHu06qoGjzmQKsOKXaKYSAjwSzlkw.jpg
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: Na terminalu pojawia się pytanie, czy przewalutować u wystawcy karty. Jeśli się zaakceptuje, przelicza na funty. W takim przypadku należy płacić w lokalnej walucie.
@ImReally: @tommit: dzięki! Czyli przy każdej płatności muszę się upewnić czy sprzedawca nic nie kliknął? W Polsce sobie z tym poradzę, ale obawiam się, że za granicą mogę się nie dogadać ze sprzedawcą :/
dzięki! Czyli przy każdej płatności muszę się upewnić czy sprzedawca nic nie kliknął? W Polsce sobie z tym poradzę, ale obawiam się, że za granicą mogę się nie dogadać ze sprzedawcą :/


@r__k: Warto patrzeć jaka ostatecznie kwota się wyświetla, ale czasem łatwo nie jest. UE zastanawia się nad delegalizacją DCC, bo to złodziejskie praktyki są. Odblokuj płatności zbliżeniowe - przynajmniej do 50 PLN będzie spokój.
@r__k: przy wyplacaniu pienidzy rowniez informacja o przewalutowaniu moze sie pojawic. Trzeba zwracac uwage bo podwojne przewalutowanie nikomu nie sluzy. A co do platnosci karta to powinien wyswietlic sie komunikat na twojej czesc terminala czy akceptujesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@r__k: przecież to banalne - są 2 opcje:
- albo terminal pyta Ciebie o przewalutowanie
- albo wyświetla się na nim suma z walutą (np 4GBP zamiast 5,5 EUR albo 8 PLN) przed wpisaniem kodu PIN
przy czym to drugie trafiło mi się do tej pory 3 razy na pół roku płacenia wszędzie revolutem.
Wystarczy umieć czytać komunikaty na terminalu i tyle.
@Waspin nieprawda, czasem terminal wyświetla sprzedawcy pytanie o przewalutowanie już po tym, jak klient wpisze pin. Oczywiście ten powinien cię zapytać co wolisz, ale przeciętna prosta karynka w sklepie nie ogarnia tego i klika na pałę jeden z przycisków.
@rbielawski: dziękuję za informację, ja nie dostałam w ogóle żadnej informacji o kwocie, zdziwiłam się tylko, bo zamiast po polsku, miałam napisane "enter PIN". Niestety, brak pytania o walutę mnie zmylił.
@Waspin: