•  

  Mapka z Hodeidy z dzisiaj, wydaje się wiarygodna. W necie pojawiły się materiały video potwierdzające przecięcie przez Saudów drogi Hodeida -Sanaa w rejonie checkpointu "Kilo-10". Dzisiaj główne walki toczyły się tym razem na lewym skrzydle uderzenia, przy morzu w rejonie Uniwersytetu. Drugi miejsce walk to rejon "Kilo-16", który pozostaje pod kontrolą Houthi.
  #jemen

  +: R............7, JanLaguna +12 innych
  •  

   @Thorkill: Przy okazji warto zauważyć że coraz częściej w materiałach Houthi pojawiają się żołnierze-narkomani żujący khat - to zdjęcie poniżej pochodzi z materiału video, który wrzuciłem wczoraj około 2:23. Żołnierz Houthi obok niego (przy samej prawej stronie kadru) też zuje khat, tylko trochę bardziej się z tym kryje :) Świadczy to moim zdaniem o coraz większych problemach kadrowych wojsk Houthi. Muszą być brani do wojska ludzie, którzy wcześniej byli pomijani z oczywistych względów.

   źródło: ttt.png

   +: R............7, Gromnica_Laserowa +2 innych
  •  

   Przy okazji warto zauważyć że coraz częściej w materiałach Houthi pojawiają się żołnierze-narkomani żujący khat - to zdjęcie poniżej pochodzi z materiału video, który wrzuciłem wczoraj około 2:23. Żołnierz Houthi obok niego (przy samej prawej stronie kadru) też zuje khat, tylko trochę bardziej się z tym kryje :) Świadczy to moim zdaniem o coraz większych problemach kadrowych wojsk Houthi. Muszą być brani do wojska ludzie, którzy wcześniej byli pomijani z oczywistych względów.

   @Thorkill: odkąd pamiętam na wszystkich materiałach pojawiali się Huti żujący Khat i nie, nie świadczy to o żadnych problemach kadrowych, po prostu taki klimat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wcale się z tym też ie kryją specjalnie, więc dorabianie trochę teorii na siłę.

   +: R............7, szasznik +10 innych
  •  
   R............7

   +1

   @Thorkill: Khat to nie jest heroina. To naturalna używka które ma słabe działanie na organizm. Gdyby w Polsce Khat był legalny to z chęcią bym go używał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   odkąd pamiętam na wszystkich materiałach

   @60groszyzawpis: No ja pamiętam materiały od Houthi z 2009 r jak walczyli ściśnięci na niewielkim obszarze przy granicy z Arabia Saudyjską i nikt tam nie żuł khatu. Wydaje mi się że pilnowali tego wtedy mocno - co powinno być oczywiste z wojskowego punktu widzenia. Przy okazji na filmach przeciwnej stronie tak wielu żujący khat nie widać.

   +: R............7
  •  

   Khat to nie jest heroina

   @RuskiAgent1917: Khat to pochodna amfetaminy. Jak działa nie wiem. Kiedyś był taki fajny filmik z Afganistanu - jak żołnierz tej nowej armii afgańskiej po zażyciu khatu odstrzelił przypadkiem łeb swojemu koledze z oddziału, ale nie mogę go teraz znaleźć. Był na Liveleak gdzieś tak z siedem lat temu.

   +: R............7
  •  

   Kiedyś był taki fajny filmik z Afganistanu - jak żołnierz tej nowej armii afgańskiej po zażyciu khatu odstrzelił przypadkiem łeb swojemu koledze z oddziału,

   @RuskiAgent1917: Przepraszam pomyliło mi się. Ten Afgańczyk palił wcześniej jakieś tam opiaty czyli heroinę.

   +: R............7
  •  

   @Thorkill:

   Ten Afgańczyk palił wcześniej jakieś tam opiaty czyli heroinę
   jak Afganistan to raczej typowo opium chyba. Ale żeby po opiatach tak odpierdalało? Aż dziwne. Wysłałbyś link na priv?

  •  

   Wysłałbyś link na priv?

   @nom_om: Nie mogę już znaleźć całości tego materiału. To był jakiś stary reportaż BBC. Znalazłem tylko krótki fragment. http://www.military.com/video/operations-and-strategy/afghanistan-conflict/drug-use-among-afghan-soldiers/659747212001
   Potem w dalszej części tego materiału doszło do takiej sytuacji że Afgańczyk dostał ostatecznie od swojego bo się kręcili jak debile przy strzelaniu.

   +: nom_om