Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do osób interesujących/zajmujących się fotografią. Mam siostrę, która chciałaby zacząć coś robić w tym kierunku. Zapisała się już na jakiś kurs. Co wy byście polecili na początek? Jakąś książkę, materiały internetowe, kurs?
#fotografia
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@materaldo: na początek yt wystarczy, niech oblooka sobie kanał froknowsphoto, trzeba się przebijac przez dziesiątki filmów, ale są materiały dla początkujących. Druga sprawa, jak ma już sprzęt, niech się nauczy jego obsługi.
@materaldo: Najpierw niech dokładnie przeczyta instrukcję swojego aparatu, potem niech nauczy się obsługi z okiem przyłożonym do wizjera. To pomaga w sytuacjach, w których nagle trzeba zmienić ustawienia albo kiedy chce się szybko zrobić zdjęcie. Potem tak jak pisał @fredperry - robić, robić, robić. Jeśli ma taką możliwość, niech wybierze się na różne publiczne eventy - marsze, koncerty, święto lata etc. Na takich wydarzeniach najłatwiej nauczyć się fotograficznego patrzenia i szukania
@Szumo: @materaldo: No i oczywiście full cierpliwości. Bawię się fotografią od 2006, poważniej od 2010 a dopiero od 2015-16 uważam, że mam skilla w swojej dziedzinie (architektura) a w innych daję radę (reporterka, street photo, krajobrazy). Techniki nauczysz się w rok, dwa. Cała reszta to oko, umiejętność ustawienia, przewidywania pogody, doświadczenie, kompozycja. Tego nabiera się długo (albo jest się mega kozakiem i z tym rodzi). A imprez, produktów czy portretów
@fredperry: @materaldo: który lvl siostra? Bo jeśli jeszcze nie jest w szkole średniej, to warto poszukać na przyszłość np. technikum fotograficznego. W każdym innym wypadku tylko cierpliwość, wytrwałość i szlifowanie warsztatu.