Wpis z mikrobloga

#medycyna #sny #mozg No i chyba #podroze
Mircy, chyba mam jakiegoś guza mózgu, albo coś. Kładę się spać bardzo wcześnie, Ok 22.00. Szybko zasypiam i zaczyna się. Mam bardzo realistyczne, kolorowe sny. A więc przedwczoraj byłam w Nowym Jorku, nazwiedzałam się, było cudownie, cały dzień (noc!) łażenia po mieście! Wczoraj cały dzień (noc!) żeglowałam na Mazurach. Co się szotów nawyciągałam, regaty jakieś były. Dzisiaj już nie pamiętam (rano pamiętałam), też było coś fajnego. Czasami motywy się powtarzają: nurkowanie z wielorybami, jedna egzotyczna plaża. I wszystko byłoby dobrze, tylko muszę wstać o 6.00. Po pierwsze nie chcę wychodzić ze snu (bo jest Superowo), po drugie jestem bardzo zmęczona, a to dopiero początek dnia... Oczywiście nie ćpie i nie piję. Jak żyć? Iść na jakieś badania?
  • 9
@tylkopstryk idź do neurologa, wydaje mi się że aż tak realistyczne sny i przede wszystkim poranne zmęczenie mimo odpowiedniej ilości snu to są niepokojące sygnały. Masz może możliwość sprawdzić czy w nocy nie chrapiesz albo nie miewasz bezdechó w? (Np. poprosić kogoś bliskiego żeby posłuchał w nocy?)
@tHoePs: nie chrapię podobno.@piniondz: życie mam właśnie ciekawe, byłoby jeszcze ciekawsze gdybym miała więcej siły.
No trudno, czas zrobić badania, bo nie wiem ile tak jeszcze pociągnę.
@tylkopstryk: nie wkręcaj się. Moja żona ma takie serie snów, że co rano w połgodzinnej drodze do pracy opowiada mi historie jak z kliku seriali. Od nurkowania na rafie (nie umie pływać), po klimaty o obdzieraniu koni że skóry itp. Ma tak całe życie. Jedynie jak jest po imprezie, tzn po alko, nic się jej nie sni.
Powodów niewyspania może być milion, ale raczej nie będzie nimi dobry, mocny sen (
@tylkopstryk: Występuje u mnie coś podobnego. Niekoniecznie mam realistyczne sny, ale wszystkie są bardzo wyraźne i barwne, obfite w różne sytuacje, osoby, zdarzenia i przede wszystkim emocje. Czasem dosłownie w nocy gram w grę zwaną życiem, czyli jest jakiś problem do rozwiązania i nie potrafię odgadnąć co powinnam zrobić i scena powtarzana jest kilka razy, wciąż od nowa, a ja próbuję "przejść" kolejny level zagadki. Niektóre elementy są bardziej wyraźne, inne
@KrolWlosowzNosa: No to bratnia dusza Proszę Ciebie! Mi po alko też nic! I wstaję bez budzika o 6 albo 6.30 choć to zwykle niedziela albo sobota. Tak trochę głupio mi iść do neurologa i powiedzieć: pani doktor, mam kolorowe sny (ʘʘ)