•  

  Queerowy antykapitalizm zasadza sie w przekonaniu że kapitalizm nie stanowi gwarancji równouprawnienia, gdyż media i propaganda kapitalistyczna, pomimo miło wyglądających wyjątków, będą ostatecznie równać do "hetero normy". Przy konieczności wyboru między konsumentem hetero a konsumentem LGBT - przywilej zawsze będzie miał ten, kto przedstawia większą wartość dla kapitalisty.

  W najlepszym wypadku społeczność LGBT i jej prawa w kapitalizmie są komodyfikowane (zmieniane w towar) a osoby nieheteronormatywne dostają w zamian „produkt” będący obietnicą przychylności dopóki ta przychylność będzie opłacalna. Możemy nazwać tę przychylność „pseudoprzywilejem”.

  Pseudoprzywilej pochodzący od kapitalizmu nie jest dany na zawsze. Może być medialnie dużo bardziej sprawczy niż działania antydyskryminacyjne wynikające z mozolnej edukacji i uświadamiania, ale może w każdej chwili zniknąć. Co więcej, w warunkach gospodarki kapitalistycznej samo istnienie „pseudoprzywileju” stanowi zagrożenie dla osób LGBT. Z jednej strony dlatego, że jest to przywilej pozorny i nie gwarantuje stałego polepszenia sytuacji LGBT, a jego utrzymywanie pozostaje wielce kosztowne. Z drugiej strony - dlatego że jest przywilejem dawanym arbitralnie (homoseksualista z dużego miasta skorzysta z łaskawości kapitalizmu dużo bardziej aniżeli homoseksualista na wsi. „Pseudoprzywilej” jest więc grą na rozbicie i pognębienie środowiska.

  Inaczej mówiąc za cenę zamiany tożsamości LGBT w towar kapitalizm zawiera że społecznością umowę na czas nieokreślony, z której może się w każdej chwili wywinąć. Dosłownie jednego dnia wszystkie firmy wspierające postulaty LGBT mogłyby się wypiąć i zrobić zwrot o 180 stopni i nie miałbyś do kogo się odwołać. A co więcej dotychczasowe skutki „pseudoprzywileju” wyparowałyby gdyż jest to tylko wsparcie medialne, a nie instytucjonalne. Gdyby Ben i Jerry w tej chwili zmienili profil na anty-LGBT to nikt by się nie zająknął dopóki skorzystaliby na tym udziałowcy.

  A wreszcie - ustroje kapitalistyczne mają inherentna tendencje do degenerowania w protofaszystowskie oligarchie (jak Polska czy USA). LGBT jako mniejszość nigdy nie będzie istotnym głosem dla oligarchii, zaś „pseudoprzywilej” nie jest dziedziczny pomiędzy ustrojem kapitalistycznym a faszystowskim. Co więcej te oligarchie są wręcz wprost nieprzychylne środowisku LGBT właśnie ze względu na to że wcześniej kapitalizm dokonał komodyfikacji praw LGBT. Popleczników oligarchii łatwo jest przekonać że za tą komodyfikacją szły rzeczywiste specjalne przywileje (stąd np. bierze się łatwość akceptacji dla sloganów typu „homoterror” „ideologia gender” - w kapitalizmie prawa LGBT będą one zawsze sprzedawane jak towar, dlatego prawicy tym łatwiej jest je zdyskredytować).

  Warto oczywiście zwrócić uwagę na wyjątki, jak choćby słynne słowa Göringa: „O tym, kto w Luftwaffe jest Żydem, decyduję ja”. „Pseudoprzywilej” może Cię uratować o ile jesteś niezbędny faszystom. Pozostaje to jednak wciąż wyjątek - arbitralny i nieludzki.

  Michał Ziemski, W Uproszczeniu

  #antykapitalizm - obserwuj
  #neuropa #4konserwy #lgbt #homoseksualizm #queer #anarchizm

  źródło: 1536944395069.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mireczki i Mirabelki trochę poniosły mnie wodze fantazji i #chwalesie bo jestem zadowolony z efektu końcowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Planuje wkręcić moją dziewczynę, że z okazji zbliżającej się dla nas ważnej rocznicy dostanie ode mnie w prezencie najtańszą herbatę z biedronki (2 zł za 100 torebek) i czekoladę.

  Jestem ciekawy czy zadziała #logikarozowychpaskow i okaże jakieś rozczarowanie.

  Wprawdzie nie wartość prezentu ma znaczenie a pamięć i sam gest i oboje nie jesteśmy materialistami i zwykle dajemy sobie skromne prezenty ale chciałem ją miło zaskoczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jej stary telefon ma już 4 lata i ledwo zipie, to jego ostatnie tchnienia dlatego postanowiłem podarować jej nowy.

  Jedynej słusznej marki #xiaomi bo jak wiadomo #xiaomilepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Oraz eleganckie skórzane etui, które ukryłem w opakowaniu po czekoladzie

  Pudełko po tej herbacie jest trochę większe dlatego musiałem je trochę zmodyfikować, jakby ktoś był ciekawy w komentarzu zdjęcia z tego procesu.

  Na koniec jeszcze zafoliuję herbatę w orginalną folię.

  Oczywiście można by było tego pudełka nie przerabiać tylko wsadzić jakiś wypełniacz ze styropianu ale chciałem żeby "herbata" i "czekolada" położone jedno na drugim ładnie do siebie pasowało wymiarami żeby można było to elegancko zapakować w ładny papier.

  Uprzedzając spostrzeżenia, że rozpozna po wadze że to nie jest herbata i czekolada w środku: postaram się to jakoś tak rozegrać żeby nie brała odrazu tego w ręce, np pomogę jej rozpakować z papieru prezentowego na stole i potem odwrócę uwagę żeby zajęła ręce czymś innym

  No to tyle, elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler Jak ktoś jest ciekawy jak zareagowała to mogę jutro zawołać


  #zwiazki #prezent #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #biedronka
  pokaż całość

  odpowiedzi (103)

 • avatar

  Uff, w końcu duch niespełnionych miłości przestanie straszyć na Ostrowie. Władze Wrocławia usuną wszystkie kłódki z Mostu Tumskiego.
  #wroclaw #zwiazki

  odpowiedzi (51)

 • avatar

  Nawet za memy czeka nas spotkanie z policją! Uwazajcie co wstawiacie do internetu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #antyszczepionkowcy #madki #bekazpodludzi #heheszki #humor

  odpowiedzi (20)