Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie najbardziej #!$%@? na #codzienndawkamadek na grupach na #facebook o #zasilki czy tam #500plus ? XDDD

Jak tylko ktoś wypowie się krytycznie na temat zasiłków, konkretnego przypadku czy ogólnej polityki państwa w kwestii socjalnej to zlatują się #madki i podnoszą wrzask pt.:

" ZAZDROŚCISZ NAM ŻE MAMY 500+ A TY NIE, ZAWIŚĆ CIE ZJADA ŻE KTOŚ COŚ ZA DARMO DOSTAJE"

I myślę sobie wtedy : Ale czego mamy #!$%@? wam zazdrościć? XD Bycia ubogimi, którzy zakładają rodziny nie przekraczając samodzielnie żałosnego progu dochodowego w wysokości 800zł/osobę w rodzinie? XD

Przecież takie małżeństwo w rodzinie 2+2 żeby dostać 500+ na pierwsze dziecko musiałoby razem zarabiać 3200 lub mniej, czyli po max 1600zł netto wypłaty na osobę xD
Ale to Ci którzy sami zarabiają pewnie więcej niż oni we dwoje doliczając dodatki zazdroszczą xD
  • 25
@zagu: Wiem bo to mój screen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ci pracujący na czarno to najgorszy szlam bo :
1. nie odprowadzaja podatku dochodowego wiec w mniejszym stopniu dokladaja sie do utrzymywania państwa w którym żyją
2. zaniżają swój dochód przez co pobierają nienależne świadczenia
3. Nie wypracują emerytury albo wypracują emeryturę minimalną i będą wymagali socjalu do końca swojego żałosnego życia

@daeun: przecież dałam przykład
@Shyvana: skąd wiesz, ze dostają na pierwsze dziecko? Może dostają na drugie, bez kryterium dochodowego? I to generalizowanie o patologii xD Akurat ci z twojego screena to patusy okradające państwo, bo pracują na czarno, ale wypowiadając się o beneficjentach jako o patologii ośmieszasz się.
@Shyvana: Patologia zawsze była, jest i będzie. Nigdy nie da się zrobić tak, by 100% społeczeństwa była świadoma i ambitna. Po prostu. Zawsze będą jednostki żyjące na koszt innych, domagające się tylko chleba i igrzysk, prezentujące takie a nie inne poglądy na życie. Trzeba to zaakceptować tak jak pory roku, albo dzień i noc. Wylewanie frustracji (nie mówię tu o Tobie, tylko o pewnej widocznej np. na vikop.pl tendencji) niczego nie