•  

Jaka jest specjalna oferta dla posiadaczy abonamentu Nintendo Switch Online? Możliwość kupienia dwóch joy-conów (?) stylizowanych na pady do NESa. Oczywiście nie mają gałki analogowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) A to wszystko za cenę 60 dolarów, czyli ponad 220zł. Osoby bez abonamentu nie będą mogły kupić tych wspaniałych padów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak. Sony i Microsoft dają gry z obecnej generacji i zniżki na nowości, a Nintendo daje możliwość zakupu kontrolera i gry na NESa. Super deal.

Nintendo przechodzi samych siebie w sprzedawaniu gówna, nawet Apple nie odleciało tak bardzo jak Nintendo. Ale podobnie jak z Apple, fanbaza Nintendo z @goomba-pl na czele kupi ten szajs i będzie zadowolona całując nóżki Mario.

Jak to skomentować? Najlepiej chyba tym filmikiem - https://www.youtube.com/watch?v=zyDLRn6rh0A

Źródło: https://www.nintendo.com/switch/online-service/special-offers/
    #nintendo #hardware #januszebiznesu #konsole #nintendoswitch #gry

+: MarchwiowySok, R......3 +4 innych
    •  

@iamtehwin: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

GIF

źródło: wykop.pl (125KB)

+: R......3, vilyfy
    •  

@vieniasn: Ceny roczne:
      NSO: 80zł
      PS Plus: 195zł
      Xbox Gold: 169zł

Cena lekko ponad 2 razy większa niż u Nintendo i co z tego? Chcesz powiedzieć że jakby była podobna to nagle Nintendo da gry z obecnej generacji i promocje jak konkurencja? xDDDD Już to widzę. Jedyne co ta firma jest w stanie dać to gry na NES/SNES i tyle xDDD

+: Brikof
    •  
      A......r

0

PS Plus: 195zł

@iamtehwin: A nie 240 zł?

•  

@iamtehwin: ja nic nie mówię, sam sobie to wymyśliłeś. Pominąłeś tylko dość ważny fakt we wpisie

•  
      A......r

0

@iamtehwin: To podaj teraz koszt abonamentu Nintendo rodzinnego w przeliczeniu na jedną osobę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozumiesz o co chodzi?

•  

@Agnaktor: Że rodzime cebule będą skakać ze szczęścia?

•  

@vieniasn: @Agnaktor: A co cena ma do rzeczy? To dalej jest crap, niezależnie od tego czy kosztuje $1 za rok czy $100 za tydzień. Takie tłumaczenie "a bo jest tańsze niż u konkurencji" jest do dupy.

Najbardziej bolą mnie te save'y w chmurze - spóźnisz się z przedłużeniem abonamentu o jeden dzień i twój backu jest usuwany. Chcesz sobie zrobić przerwę od Switcha? Jasne, ale jeśli chcesz mieć kopie zapasowe zapisów to płać abonament, nawet jak nie grasz. Sony przynajmniej trzyma save'y przez 6 miesięcy po wygaśnięciu plusa...
      Że już nie wspomnę o tym ograniczeniu na to które gry mogą być backupowane...
      Mamy rok 2018 a na sprzęcie Nintendo dalej nie ma normalnego sposobu na kopie zapasowe postępów w grze...

•  

@Kw4s: ale on nic nie mówił o save. Cena ma dużo do rzeczy. Więcej oczekujesz od pizzy za 20 niż od pizzy za 10. Abonamenty za online to rak niezależnie od platformy

+: A......r
    •  

@iamtehwin: ta usługa to zwykłe plucie na klienta i jeszcze ktoś tego broni (╥﹏╥)

+: iamtehwin, R......3 +2 innych
    •  
      A......r

0

Jasne, ale jeśli chcesz mieć kopie zapasowe zapisów to płać abonament, nawet jak nie grasz.

@Kw4s: Na tym polega ta usługa, co w tym dziwnego? Jak skończy Ci się karnet na siłownię jesteś zły, że już Cię nie wpuszczają?

•  

@Agnaktor: Jak skończy ci się karnet na siłownię a zostawisz zapomnisz coś w swojej szafce to jesteś zły że trafiło do spalarni a nie depozytu na tymczasowe przechowanie? Ja wiem, lubimy nintendodo ale nie należy ich bronić w punktach gdzie ewidentnie zjebali. Dodam że konkurencja ma opcję backupu zapisów która nie jest płatna (czy to darmowa chmura na xbox one, czy backup na dysk zewnętrzny w przypadku PS). Na switchu trzeba złamać system i ryzykować bana. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  
      A......r

0

Jak skończy ci się karnet na siłownię a zostawisz zapomnisz coś w swojej szafce to jesteś zły że trafiło do spalarni a nie depozytu na tymczasowe przechowanie?

@Pantalonek: Spodziewałbym się po siłowni dokładne takiej samej polityki, o której mówi Nintendo, a nie niepotwierdzone plotki, przez które ludzie robią teraz burzę w szklance wody:

Is my save data retained if I cancel my Nintendo Switch Online membership?
      We are unable to guarantee that cloud save data will be retained after an extended period of time from when your membership is ended. However, you can continue to use the save data that is saved to your system memory.

•  

@Agnaktor: w serwisie UK ten punkt brzmi

Q. After my Nintendo Switch Online subscription expires, will my Save Data Cloud files and Nintendo Entertainment System – Nintendo Switch Online save data be erased?

A. Save data stored with Save Data Cloud cannot be kept outside of the duration of your Nintendo Switch Online membership. Nintendo Entertainment System – Nintendo Switch Online also uses the Save Data Cloud, so the same applies. However, if you keep the Nintendo Entertainment System – Nintendo Switch Online save data saved locally on your Nintendo Switch console, then you can use it again if you purchase another membership.

Więc nie wiem o jakich niepotwierdzonych plotkach mówimy.

•  
      A......r

0

@Pantalonek: Z fragmentu, który przytoczyłeś wynika, że bez subskrypcji nie masz dostępu do zapisów w chmurze, nie ma nic o ich kasowaniu sekundę po wygaśnięciu subskrypcji. To już sobie ludzie dopowiadają.

•  

@Agnaktor: Jestem konsumentem w branży gier. Odpowiedzialnie zakładam opcję, która najbardziej jedzie mnie w zadek. :)

Cannot be kept implikuje on the servers. A to samo o grach NES (z dodatkiem że możesz przywrócić przy nowej subskrybcji jeśli zachowałeś kopie lokalnie) tylko utwierdza w obawach a żyjesz w kraju gdzie potencjalne serwisowanie konsoli wymusza na tobie min. 3 miesiące subskrypcji. Tak czy tak, brak jasnego "mozemy zagwarantować że zapisy zostaną X czasu po wygaśnięciu abonamentu" jest mocno słaby i tylko napędza takie spekulacje.

•  
      A......r

0

@Pantalonek: Ludzie z Nintendo pewnie sami nie są pewni jak długo będą je trzymać, najszybciej przyjdzie im zmierzyć się z problemem 20.10. ¯\_(ツ)_/¯ Asekuracyjnie nie podają konkretnej jednostki czasu żeby zachęcić do zachowania ciągłości subskrypcji.
      Prawie rok żyję bez zapisów w chmurze i nie czuję dyskomfortu, więc zwyczajnie nie widzę sensu w biciu piany na zapas.

•  

Abonamenty za online to rak niezależnie od platformy

@vieniasn: i tu masz rację. Ale w przypadku PS+ czy Xbox Gold, firmy dorzucają wystarczająco dużo bonusów, żeby większość ludzi jakoś te opłaty zaakceptowała. Ba, nawet niektórzy patrzą na to z całkowicie innej perspektywy i nie kupują tego jako "abonamentu do gry online, z gratisowymi grami", tylko kupują to jako "abonament dający 3-4 nowe gry miesięcznie, gratis możliwość gry online". Popatrz choćby na tag #ps4 w okolicach początku miesiąca. Samo płacenie za online to jest rak, ale Sony czy Microsoft potrafią jednak jakoś osłodzić ten deal w taki sposób, że większość osób jakoś go zaakceptuje.
      Po czym przechodzimy do Nintendo, któremu też się zamarzyło pobieranie opłat za online. Tylko, że oni gówno dają dodatkowo. Gry z NESa które wciskali ci na ich wszystkich poprzednich systemach. Większość osób nie poświęci tym grom więcej niż 30 minut. Backup save'ów który powinen być standardem (może niekoniecznie backup do chmury ale jakikolwiek backup) i który nie działa dla wszystkich gier i jest obłożony niepotrzebnymi warunkami i obostrzeniami. Ciągle brak jakiejkolwiek możliwości komunikacji ze znajomymi - co z tego, że na Switchu mam 50+ osób w zakładce Friends, skoro żeby do nich napisać muszę korzystać z Discorda, Messengera albo jakiejś innej zewnętrznej aplikacji bo Nintendo uważa, że nie powinienem się móc kontaktować z osobami z którymi chcę pograć.
      I jeszcze wisienka na torcie: ekskluzywne oferty tylko dla subskrybentów Online. I nie mówię tu o zniżkach na zakupy gier, bo to też jest w innych ofertach. Mówię o blokowaniu możliwości zakupu sprzętu (w tym wypadku kontrolerów, ale kto wie co dalej Nintendo wprowadzi) jeśli nie masz Online. Chyba N uznało, że mają za słabą ofertę i potrzebują jesze jednej karty przetargowej...

Z fragmentu, który przytoczyłeś wynika, że bez subskrypcji nie masz dostępu do zapisów w chmurze, nie ma nic o ich kasowaniu sekundę po wygaśnięciu subskrypcji. To już sobie ludzie dopowiadają.

@Agnaktor: Nie ma, ale nie ma też nic o ich trzymaniu dłużej niż sekundę więc zakładam najgorszą opcję.
      Przykładowo, w PS+:

If your PlayStation Plus subscription expires then you will no longer be able to access Online Storage until you renew your subscription. However, any game saves stored will be kept for six months and you will be able to access them as before when you renew the subscription, as long as you do so within that six month period.

Prawie rok żyję bez zapisów w chmurze i nie czuję dyskomfortu, więc zwyczajnie nie widzę sensu w biciu piany na zapas.

@Agnaktor: Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili. Ja też kiedyś zlewałem backupy save'ów (na Vicie) po czym w pewnym momencie padła mi karta pamięci i ~300h postępów w kilku grach poszło się je*ać. I od tego czasu robię kopie zapasowe. Dlatego też tak bardzo przeraża mnie to, że na Switchu nie ma możliwości backupu.
      Życzę Ci, żeby Ciebie to nigdy nie spotkało.

•  
      A......r

0

zakładam najgorszą opcję

@Kw4s: Sianie paniki, mówi to panu coś, panie Ferdku?

Brak argumentów, zamykam temat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ

źródło: Di2xp2qXoAA-8eA.jpg

•  

@Kw4s: mam PS4 mniej więcej od premiery. Przez wiele lat PS+ to była straszna padaka. Nie wiadomo jak będzie z Nintendo, chociaż znając tę firmę to spodziewam się najgorszego

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (88)

Mirki i Mirabelki, ostatnio wpadłam na pomysł robienia plecaków z ręcznie wyszywanym haftem geometrycznym. Chciałabym pokazać swoje wyroby i przy okazji robię #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do zgarnięcia uszyty przeze mnie od podstaw plecak z białej (ciepły odcień) ekologicznej skóry. W środku znajduje się podszewka wraz z kieszonką. Na środku ręcznie haftowany geometryczny słonik. Zwycięzcę wylosuję przez mirkolos we wtorek 20.08 o godzinie 21:37 ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu tutaj lub na świeżo założonej stronie https://www.facebook.com/Latkabag/
    Zdjęcia innych przykładowych w komentarzach.
    Wymiary po rozłożeniu: wewnętrzny: 30x32cm, całkowity (z falbanką): 39x30cm. Szyję też większe mieszczące A4.

#latkabag -> zakładam tag do obserwowania moich wyrobów #handmade #rekodzielo #leatherworking #chwalesie #diy #szycie #modadamska #moda #plecak #haft #tworczoscwlasna #rozowepaski
    pokaż całość

odpowiedzi (127)

Mirki, co się wczoraj odwaliło to ja nawet nie. Miałem pierwszą w życiu stłuczkę. Dziadek przejechał na takim czerwonym, tak że przedemną zdążył już przejechać jeden samochód i przywalił we mnie. W sumie nic takiego się nie stało, zahaczył swoim bokiem o mój przód, dobrze że powoli ruszałem bo by było znacznie gorzej. Stajemy, szybka ocena szkód, u mnie rozjebany zderzak, listwa pod reflektorem, kierunek i porysowana atrapa. Dziadek oczywiście przyznał się do winy zagapił się, no zdarza się. Pyta się czy się dogadamy, no ja mówię ok, 500zł i mnie nie ma, nigdy się nie widzieliśmy. Gównoauto na dojechanie here więc nawet tego bym pewnie nie robił, kupił aby kierunek na szrocie za dychę. No ale jego Grazi szybko obcykała moje auto, że jest gównem (no bo jest xD) że mi może GÓRA 100 zł dać. Ja się zagotowałem i mówię że po dobroci chcę się dogadać, a za 100zł to ja nawet zderzaka w kolorze na szrocie nie dostanę i nie będę się targował o swoją szkodę. Telefon na bagiety, przyjechali w 15 minut. Efekt? Dziadek dostaje 500zł i 6pkt + utrata zniżek bo miał -60%. Dobrze zrobiłem?
    #polskiedrogi #motoryzacja #samochody
    pokaż całość

odpowiedzi (87)