Wpis z mikrobloga

@owl_stretching_time:
pierwszy rok działalności - od stycznia
to co już mam na koncie za zrobione rzeczy: około 50000 netto
to co zrobione ale jeszcze niezapłacone (albo niezafakturowane): około 80000 netto
koszty stałe miesięcznie: zus, księgowa, telefon, paliwo+inne wydatki na auto, biuro za kilkaset złotych
koszty jednorazowe: sprzęt biurowy, papier do drukarek, itp - nie więcej niż 7000 netto do tej pory
nie brałem dotacji
@owl_stretching_time: zarobki średnio podliczam, czasem tak, czasem mniej. Mniej więcej się orientuje. ;) bilans mam w systemie księgowym z którego korzystam (ifirma). Koszty to zus, a utrzymania.. no to trochę pytanie jak chcesz docierać do klientów.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@notdot: jakie usługi świadczysz? Tak z ciekawości. Zaczynam z działalnością jako grafik i ciekawi mnie ile można realnie zarobić na projektowaniu UX, wizytówek, ulotek, logo itd.
@maur: Ja prowadzę bilans z chorobliwą skrupulatnością w excelu (średniowiecze, ale się sprawdza). Prowadzę swoją pracownię już czwarty rok, docieram do klientów głównie przez internet, częściowo przez polecenia. W jakiej branży działasz?
@SharkyShark: jasne, głębiej nie wchodziłem, bo nie aplikuje tu o prace/klienta, tylko sobie luźno rozmawiamy. :) Różnie, ostatnio, w kolejności do najświeższego, to: systemy, mobilne, serwisy.
@UberKatze: inna branża
@owl_stretching_time: netto czyli bez vat, projekty zrobione czekam na zapłatę lub na możliwość wystawienia faktury (nie mam ochoty płacić podatku od wystawionej faktury i czekać na kasę x miesięcy - tak jest w mojej branży)
te co wciąż nad nimi pracuję to nie podałem tutaj ale też się trochę uzbiera