Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki mimo że jestem kinomanem i obejrzałem w swoim życiu cysternę filmów i wiele klasyków to dzisiaj postanowiłem, że po raz pierwszy obejrzę Matrixa. Nigdy mnie do tego jakoś nie ciągnęło, ale powiedziałem sobie, że taki klasyk musisz obejrzeć.

Co do seansu - nie liczyłem na nic. Jestem fanem dramatów, ciężkich filmów, które nie mają pozytywnych zakończeń. Wtedy jakoś po prostu czuje, że obejrzałem to co chciałem, co do scfi to również je lubię, ale za wielkim fanem kina akcji nie jestem.

No i nadszedł Matrix. Przez pierwszą część seansu byłem sceptycznie nastawiony, ale ta druga część, wow! Po pierwsze wciągająca historia, po drugie super efekty specjalne (ten film ma 20 lat, więc co będzie za następne 20?) i te sceny walk. No na końcu to już razem walczyłem z Neo, jak siedziałem tak wstałem i tutaj karate kick, tutaj fast unik, nagle patrzę prawie piwo wylałem, ale kit tam, ciśniemy dalej, kolejny low kick poprawiony high kickiem i do przodu. No nie pamiętam kiedy tak dobrze bawiłem się na filmie.

Ode mnie 9/10.
A i jeszcze jedno... Łyżka nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#film #filmy #kino #filmnawieczor #kinematografia #ogladajzwykopem #klasyk
Pobierz
źródło: comment_vB6gYAQGvWOjvfgAEqozZke0F2GFMXKd.jpg
  • 27
@WydajnaJednostkaIndywidualna: Top 10 tak z marszu Ci nie uszereguje, bo musiałbym się mocno zastanowić, ale takie w całym życiu, które mi się najbardziej podobały - Skazani na Shawshank, Mileczenie Owiec, Ojciec Chrzestny (1 część), Pokój, Dwunastu Gniewnych ludzi, Lot nad kukułczym gniazdem, Przerwana lekcja muzyki, Reqiuem dla snu, Efekt Motyla, Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham(ale tu przyznaje się może być efekt zboczenia zawodowego), Zimna Wojna, Trzy plakaty za Ebbing,
@HansLanda88: Tutaj chciałbym napisać, że tytuł, który podał @MajsterZeStoczni również mnie zaciekawił i na pewno obejrzę a z takich ode mnie - tutaj ja mówię z góry nie wiem czy je oceniać i jak, ale jeśli chodzi Ci o naprawdę dziwne i chore to:

Ładunek 200
Salo,120 dni sodomy
Odrażający, brudni i źli(ten ma nawet wysokie oceny i jest chory, tamte trochę niższe, ale bardziej chore)
@oko_ci_skoko: bardziej o nietypowe, niekoniecznie chore od razu. xD Salo widziałem, tamten rosyjski już kiedyś miałem obejrzeć, a ten trzeci nie słyszałem, ale brzmi intrygująco. Ostatnio wrażenie na mnie zrobił Dusza i ciało.