Wpis z mikrobloga

Tak na szybko, czekam na kontragrumenty, dlaczego Mierzejewski jest z miejsca zlewany przez kolejnego selekcjonera:

Gra w śmiesznych ligach

Jeżeli spojrzeć na zawodników jacy w tej lidze występują i porównamy ją sobie z Ekstraklapą, gdzie gwiazdą jest gość z III ligi hiszpańskiej, najgłośniejszym nazwiskiem w historii chorwacki emeryt i kaleka, a kluby dostają #!$%@? z zespołami z Luksemburga, Mołdawii czy Słowacji, to nie wiem jak nazwać naszą ligę. Poza tym, Nawałce to nie przeszkadzało w powoływaniu Mączyńskiego, kiedy ta liga była totalnie egzotyczna. Aha, no tak, panowie pracowali razem w Zabrzu, ale to pewnie nie miało żadnego znaczenia.

Miałby problem z aklimatyzacją na spotkania

Mączyński jakoś dawał radę. Poza tym, Mierzejewski pokazuje, że potrafi się wpasować w każdy zespół na różnych kontynentach, więc nie sądzę by strefa czasowa była czymś, czego by nie przeskoczył.

Nie sprawdził się a grał w kadrze kilka lat

Klich też się nie sprawdził a dostał 3 szansę, po 4 latach przerwy. Mierzejewski w kadrze grał ostatni raz w 2013 roku. W ciągu tych 5 lat mógł dojrzeć na tyle, że głupotą jest niesprawdzenie, czy może cokolwiek dać i głupotą jest ocenianie go po tym, jak grał 5 lat temu, kiedy kadra wyglądała zupełnie inaczej. Kto wie, czy ktoś kto potrafi tak dograć piłkę nie jest potrzebny kadrze. Wystarczy spojrzeć na Kurzawę, który jest wolny jak wagon z węglem, a potrafi dać jakość podaniami.

Poza tym, Linetty jest w kadrze od lat, a nie zagrał ani jednego dobrego meczu, ale to już jest ok. Przecież jest młody, w końcu odpali.

Jest za stary, po co budować z nim kadrę

Wuja jest rok starszy i tutaj selekcjoner nie ma problemu, ludzie też. Gdyby grał w klubie, to wiek nie byłby przeszkodą.

Mamy zawodników na jego pozycję

Jedno wielkie xD Na jego pozycji mamy tylko Zielińskiego, który wszyscy wiemy jak gra, a na skrzydle oczywiście Wuja. Prawdziwe bogactwo. Poza tym, nie rozumiem takiego #!$%@?. Myślałem, że o kadrę mają walczyć najlepsi. Aha, no i w takim razie po co powoływać Piątka, skoro mamy na tę pozycję Lewandowskiego, Milika, Teodorczyka, Wilczka itd?
Co z tego, że jest w formie, skoro mamy zawodników na tę pozycję? Hmmmmmm..... czyżby.... czyżby to chodziło o to, by go jednak sprawdzić, bo jednak nigdy nie wiadomo i warto czasem dać szansę, bo ktoś może się okazać lepszy niż pewniaki? Kurczę, nie wiem.

Ogólnie sam byłem przeciwny powoływaniu Mierzejewskiego, ale po mundialu i widząc co się wokół kadry #!$%@? uważam, że gość powinien dostać szansę. Czemu nie? Z Mączyńskim nie było problemu, starszy Wuja normalnie sobie gra, Klich nic nie pokazał kilka razy i też dostał szansę. Czemu więc Mierzejewski miałby być pomijany?

#pilkanozna #reprezentacja
  • 10
@niggerinthebox: Napisałem tak, bo gdyby grał w klubie i prezentował dobrą formę, to nikt by nawet złego słowa nie powiedział na jego wiek. Mogłem też napisać o Piszczku, który też grał mając 33 lata, ale prezentował taką formę, że nikomu przez myśl nie przeszło by z niego rezygnować, gdyby ten sam tego nie zrobił.
@bezbekpol: Tu nie ma argumentów przeciw, co najwyżej mogą być jakieś wysrywy XD . Na obecną chwilę i formę Mierzeja, chłop powinien być na luzie powoływany do repry, bo nie mamy nikogo lepszego. Razem z Zielińskim dawali by naprawde dużo w tej kadrze. Jakby turbodzban jeszcze zaczął grać, to nie oszukujmy się, może nie jest poważany na wykopie, ale w formie naprawdę sporo dawał tej kadrze. Niby jeździec bez głowy, ale