Wpis z mikrobloga

Przez kilka ostatnich dni miałem okazję sporo jeździć po Polsce nocami (sporo jak na mnie - trasy po 400km ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i jedna rzecz, która niemiłosiernie mnie irytowała to światła samochodów jadących za mną, prawie cały czas mnie oślepiały ( ͡° ʖ̯ ͡°) nawet jak środkowe lusterko zmieniłem na tryb nocny to odblask z bocznych wypalał mi siatkówkę non stop

Niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest - ludzie jeżdżą na długich, mają źle wyregulowane światła czy zwyczajnie ja jestem nieprzyzwyczajony/przewrazliwiony?

#zalesie #gorzkiezale #polskiedrogi #samochody #kierowcy #pytanie

Czemu światła aut z tyłu tak oślepiają?

  • Bo ludzie w Polsce jeżdżą ciągle na długich 1.4% (1)
  • Bo mają źle wyregulowane światła 90.4% (66)
  • Nie oślepiają - tobie się tak wydaje 8.2% (6)

Oddanych głosów: 73

  • 12
Powszechne jest montowanie używanych lamp z Anglii po stłuczkach (są dużo tańsze).

Nawet europejskie też są ustawiane wysoko, bo "lepiej widać", albo po prostu nigdy nie są przestawiane, albo lampy są źle mocowane bo uchwyty są połamane itp. itd.

W samochodach z samopoziomującymi się lampami, po kilku latach łączniki czujników potrafią się zacierać i układ źle działa.

itp. itd...
@powaznyczlowiek: Często są to źle wyregulowane światła, niestety... Zuważam to głownie przez różnicę w wysokości świecenia pomiędzy lampą prawą a lewą. Sam też przez kilka tygodni nie mogłem wyregulować jednej lampy po jej wymianie (w starej pękły zaczepy), bo dzbany z serwisu zamówiły jakiś szajs bez odpowiedniego mocowania do regulacji...
Mają źle wyregulowane światła albo walnięte samopoziomowanie, ew są ciulami którzy olewają innych bo oni jadą więc mogą mieć cały czas długie. Jest jeszcze bramka numer 4: mają automaty do przełączania z drogowych które nie reagują/źle reagują na samochody jadące przed nimi. To akurat norma, nie raz nie dwa widziałem funkiel-nówkę BMW albo Merca który dawał długimi mimo, że był ze 100-200 metrów za mną.