Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  -Polska sucha jak pieprz
  -Bardzo duży deficyt opadów (lokalizacje z brakiem jakichkolwiek opadów od miesiąca!)
  -Łagodna zima z niewielką ilością opadów atmosferycznych
  -Silne wichury
  -Czerwona mapa zagrożeń pożarowych i setki interwencji każdego dnia
  -Zamiecie piaskowe

  Ten rok nie jest łatwy, a tendencja prognoz dotycząca anomalii opadów na kolejne trzy miesiące dla Polski jest niepokojąca, bo wciąż zakłada miesiące z sumą opadową poniżej norm. Na zdjęciu skutki dzisiejszych zamieci piaskowych w województwie kujawsko pomorskim.

  Źródło fotki

  pokaż spoiler #pogoda #lubelskiobserwator
  pokaż całość

  odpowiedzi (68)

 • odpowiedzi (29)

 • avatar

  To co sie dzieje obecnie z #pogoda w #rolnictwo to jest tragedia... zapamiętajcie obecne ceny warzyw, bo w tym sezonie jak nie przyjdzie przynajmniej tydzień ciągłych opadów na terenie całego kraju to ceny beda tylko rosły...
  Szlag mnie trafia jak czytam te wywody ćwiercmózgów tu na mirko że "jak to kurla śnieg w zimie????" Albo " po co ten deszcz? Kiedy przestanie padać bo mam przez to depresje??"
  Zmiany klimatu sa tu i teraz... dzieje sie to szybciej niż naukowcy przewidywali...
  Nigdy nie bylo takiej suszy na wiosne, mamy juz burze piaskowe i pyłowe bo jest tak sucho... u mnie w lubelskim ostatni porzadny deszcz (powyzej 15mm) był w styczniu!!!
  Zmiany klimatu nie oznaczają tego że "hehe mati bedziemy mandarynki w ogródku uprawiac a nie tam jablka" oznacza to bardziej pustynnienie naszego kraju który ma małe zasoby wody, a rządzacy mają to gdzieś...
  Możecie sobie heheszkować, ze sprowadzimy itp itd. Tylko pytanie skąd? Z południa europy gdzie sa powodzie i gradobicia jakich jeszcze w historii nie było? Czy z chin albo indii gdzie ludzie mnożą sie jak mrówki i potrzebują coraz wiecej jedzenia?
  Przemyślcie to i jesli sytuacja sie nie poprawi to przypomnijcie sobie to co napisałem jak przyjda zbiory...
  #klimat #polska #susza #jedzenie #zywnosc
  pokaż całość

  odpowiedzi (113)