Wpis z mikrobloga

#mysql installer nie pozwala mi zainstalować 32-bitowej wersji c-connectora jeżeli mam zainstalowaną 64-bitową i odwrotnie... a libmysql.dll jeżeli wzięty z innego źrodła (jak workbench czy server) nie działa, jakiś inny jest. Dlaczego to tak głupio rozwiązano? Pytanie do #informatyka - czy da się jakoś instalować programy tak by nie wiedziały jakie inne programy są zainstalowane? Coś na zasadzie chroota ale dla windows?
  • 12
@Capt_S: biblioteki są łądowane do GAC
który musi być spójny
jeżeli soft chce korzystać z 32 bitowej dllki to musi mieć to zaimplementowe
system nie pozwala wołąć tych samych funkcji w zależności od widzimisie exeka
@TwojStaryToKorniszon to czy mam serwer MySQL na kompie nie ma znaczenia; chodzi o "MySQL C Connector" czyli plik mysql.dll który jest mi potrzebny, bo gdy piszę program w QT i chcę żeby się łączył z serwerem MySQL to muszę go mieć. Jeżeli program jest skompilowany jako 32-bitowy, potrzebuję 32-bitowego pliku mysql.dll, ja jeżeli 64-bitowy to 64-bitowego. Mój program mam w wersji MinGW 32-bit i MSVS 64-bit więc potrzebuje obu... więc po każdym
@TwojStaryToKorniszon: co? Chyba się nie rozumiemy. Potrzebuję dwóch plików: 32 i 64. Żeby je mieć, muszę zainstalować dwie paczki: 32 i 64. Nie da się ich mieć zainstalowanych na raz więc trzeba zainstalować jedną, skopiować dll, odinstalować pierwszą, zainstalować drugą i skopiować dll. Później przychodzi update więc upgradujesz drugą, kopiujesz dll, odinstalowujesz ją, instalujesz pierwszą i kopiujesz dll. Bez sensu. Wolałbym żeby sobie były zainstalowane obie i się aktualizowały razem, a
@TwojStaryToKorniszon no więc ja właśnie marudzę, że Oracle takiej oczywistości nie przewidziało w narzędziu dla programistów którzy mają na swoich PC zainstalowane milion wersji wszystkiego i są do tego przyzwyczajeni... :P