Wpis z mikrobloga

Zacząłem uczyć się trochę gita i głównie coś tam sam robię (commity, push) i naszła mnie taka myśl jeżeli ktoś inny zrobił by commita i pusha na tę samą gałąź a ja zrobiłbym jakiegoś lokalnego commita to mogę jakoś połączyć te zmiany ? I jak to będzie wyglądać ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#git
  • 6
a ja zrobił bym jakiegoś lokalnego commita to mogę jakoś połączyć te zmiany ? I jak to będzie wyglądać ?

@Senthill:
1. Zrobiłbym. #grammarnazi
2. Nie stawiaj spacji przed znakami zapytania. #grammarnazi
3. Przed pushem możesz zrobić pull --rebase i wtedy twój commit będzie umieszczony po commitach które znalazły sie w 'upstreamowym' repo.
4. Jeżeli zrobisz zwykły pull (bez --rebase) to na końcu zostanie umieszczony 'merge-commit' który łączy z powrotem rozgałęzioną
@zakowskijan72: chyba jednak lepszy stash od rebase

https://stackoverflow.com/questions/41439024/can-i-use-git-pull-rebase-instead-of-git-stash-git-pull-git-stash-pop

'Puste' merge-commity świadczą o tym, że używający gita jest amatorem którego należy wywalić na kopach z zespołu.


@zakowskijan72: WTF xD żaden normalny zespół nie daje #!$%@? o umiejętności obsługi VCS bo zazwyczaj wszystko sprowadza się do kilku kliknięć w IDE xD

No ale to pewnie POWAŻNA firma i POWAŻNY projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)