Wpis z mikrobloga

Ja pier..le w moim mieście (Jasło) planuja wybudowac jakiś pomnik Jezusa na 12 metrów (miał być wyższy, ale brakło funduszy podobno) () Nie ma na chodniki, drogi, w mieście nie ma nawet McDonalda ani KFC czy jakiegoś dobrego kina, autobusy to są stare Autosany, nawet dworzec jest tak #!$%@?, że jest dziurawy i dach przecieka. Miasto ma zaledwie 36,52 km² posiada pare kościołów i od #!$%@? pomników to Kaczyńskiego, to JPII, czy Jezusa właśnie. Miasto nie zbudowało dobrego placu zabaw, co by dzieciaki mogły się bawić, wszystko pakuje w muzea i kościoły za pieniądze podatników. Ja #!$%@? co za zalesie. Jestem ateistą, #!$%@? mnie kościół i nie chce, aby za moje pieniądze starszym moherowym babom, które wymrą w przeciągu 10 lat stawiać jakieś pomniki na stare lata, co by miały sie do czego modlić.
#ateizm #zalesie #bekazpodludzi #bekazkatoli #gownowpis
k.....1 - Ja pier..le w moim mieście (Jasło) planuja wybudowac jakiś pomnik Jezusa na...

źródło: comment_B9MnK7ak3Wr1RKwYgFvnakWG9qD06Ud2.jpg

Pobierz
  • 52
@kameleon321: też jestem z Jasła i mi się nie podoba ten pomysł. Jedyne co mi przychodzi do głowy, żeby opisać tą patologię to tekst z fimów Berei: "Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie
W Krośnie akurat się udało powstrzymać budowę kościoła. Co prawda było to na o wiele wcześniejszym etapie, ale mieszkańcy sprzeciwili się decyzji radnym. Jak widać warto próbować, chociaż potrzeba ludzi którzy napędzą jakąś inicjatywę.