Wpis z mikrobloga

Mireczki, załóżmy, że chciałbym serwer nas w domu. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o takie tematy. Czy możecie mi wytłumaczyć jak to działa? Załóżmy, że chciałbym, aby to był serwer na torrenty, z możliwością wyświetlania multimediów na 2 telewizorach i aby obsługiwał on kamery ip w domu. Jak dobrze rozumiem dostęp do serwera miałbym z poziomu laptopa, ale jak wygląda na przykład wyświetlanie filmów na tv? Trzeba to połączyć kablem z tv? Średnio mi się uśmiecha ciągnąć 2 kable po mieszkaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy z konfiguracją poradzi sobie laik taki jak ja?
Wybaczcie głupie pytania.
#serwernas #nas #komputery #multimedia #pc
  • 4
z możliwością wyświetlania multimediów na 2 telewizorach


@danielz_: Tu raczej chodzi o postawienie serwera SMB (czy innego) z którego telewizor będzie mógł odtwarzać filmy :) moze ewentualnie jakieś dlna
@danielz_: też jestem laikiem, ale mam nasa od synology i smart tv od samsunga, wszystko jest w jednej sieci i mogę dzięki temu oglądać filmy z apki "DS Video", na którą sobie wrzucasz filmy przez np. lapa. Tyle wiem ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@danielz_: no mój tv to ma, ale nie wiem czy i co jeszcze trzeba. Najpierw miałem tv, potem nas i po prostu zadziałało ;-) no i nas z serii play, to też nie wiem czy ma znaczenie