•  
  J...........z

  +724

  Czyli #smarzowski był spoko jak nakręcił #wolyn, a teraz już jest złym śmieciem? XD

  #bekazkatoli

  •  

   @Justycjariusz: Zawsze był nieobiektywny i leciał na kontrowersji. Taki Vega.

   +: N.........y, n.....x +14 innych
  •  
   J...........z

   +417

   @YoshiTurboMaster: A co takiego nieobiektywnego w Wołyniu, gdzie przedstawił nawet polskie akcje odwetowe, nie mówiąc o wcześniejszej pasywnej agresywnej dyskryminacji Ukraińców przed wojną? Jeśli lecenie na kontrowersji to kręcenie filmów prawdziwych, ale niewygodnych dla danego środowiska (poprzednio Ukraińcy, teraz katolicy) to faktycznie leci na kontrowersji xD.

  •  

   @Justycjariusz: double standard at it's best xD

   +: J...........z, dzejsonez +7 innych
  •  
   J...........z

   +295

   @YoshiTurboMaster: A ja mówię o Wołyniu, po którym Smarzowski stał się idolem wszystkich, w tym katolików. Teraz zdziwko katolików że można nakręcić taki film jak Wołyń i jednocześnie nie być katolikiem. Drogówka nie ma nic do tematu.

  •  

   @Justycjariusz: Oczywiście, że ma. Drogowa jak i kler przedstawia patologie w konkretnych zawodach. I tylko patologie. Jak ktoś nakręcić film o moim życiu i wyjmie z niego tylko te złe rzeczy to też wyjdę na chuja.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

   +: J...........z, kamace +87 innych
  •  

   @Justycjariusz: w głowie mi się nie mieści że taki raban wywołał film FABULARNY oparty na wizji reżysera, który jest znany z umieszczania w swoich dziełach postaci przerysowanych.

   Co do chuja? Gość se nakręcił film zgodnie z tym jak se go wymyślił, a tu taka obraza majestatu ze najlepiej to by go zlinczowali

   cyrk

   +: J...........z, m..............d +100 innych
  •  

   @Justycjariusz no ej Seba już go nie lubimy xD ale niektórzy komentujący mają rację że smarzowski leci po jednej linii w każdym filmie xd

  •  

   Taki Vega

   @YoshiTurboMaster: XD coz za nieudolna dyskredytacja

  •  

   w głowie mi się nie mieści że taki raban wywołał film FABULARNY oparty na wizji reżysera, który jest znany z umieszczania w swoich dziełach postaci przerysowanych.

   @WujaAndzej: proste polskie mózgi nie są w stanie tego sobie logicznie przetworzyć i wywala im "system error, trzeba wylewać jad w internecie NATYCHMIAST"

   XDDD

   +: WujaAndzej, d........i +10 innych
  •  

   @Justycjariusz: różnica między Wołyniem a Klerem jest taka, że ten drugi jest po prostu strasznie słabym filmem. Nic poza tym

  •  

   @kadbery: Przecież jeszcze nie było premiery, już widziałaś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Depcio, J...........z +59 innych
  •  

   @Justycjariusz Widzę że ból dupska w narodzie silny. Ja idę na premierę.

  •  
   C........4

   +1

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   Taki Vega.

   @YoshiTurboMaster: Niepojęte dla mnie, jak w mózgu może pojawić się w ogóle takie porównanie.

  •  

   Kler okazuje się filmem, który jest inny, niż zapowiada nam zbyt wesoły zwiastun. Nie przeczę, że ten humor pojawia się, ale to jest raczej śmiech przez łzy. Chodzi o wszelkie sceny związane z komentowaniem rzeczywistości i tego, jaki Kościół ma w niej udział. Czasem objawia się w to w dialogach, w zachowaniach czy podejmowanych decyzjach. Bynajmniej nie mamy tutaj tworzenia komedii czy naszpikowania opowieści wieloma takimi momentami. 

   Fragment recenzji osoby, która film widziała.

  •  

   @YoshiTurboMaster powiem tak - żeby oglądać takie filmy trzeba nie być ograniczonym, inteligentny człowiek wie, co jest przerysowane, a co wyolbrzymione i potrafi się od tego oderwać. Vega wszystko robi na serio i chwali się tym w wywiadach, to go odróżnia od Smarzowskiego.

  •  

   @WujaAndzej Dodałabym, że ten film dopiero chyba miał premierę. Tym samym nie wierzę, że wszyscy jego zagorzali obrońcy go widzieli. A napisz, że film jest słaby albo reżyser wszystko na jedno kopyto to Cię zlinczują xD

  •  

   @Justycjariusz: To jest w tym wszystkim najlepsze, że tacy zagorzali lewacy i prawacy praktycznie nie używają szarych komórek, tylko lecą za stadem. Ja ostatnio napisałam miły komentarz, że kościół sam w sobie jest spoko, o ile nie ma w nim patologii i to chyba powinno podobać się katolom a i tak mnie minusują, bo raczyłam wspomnieć o patusach w KK XD Potem jeszcze dostaję prewencyjne minusy, nawet jak napiszę, że wolę zupę pomidorową od rosołu XD

  •  

   @Justycjariusz: otóż nie, był chujowy od początku, a nakręcenie Wołynia to było takie wsadzanie kija w mrowisko

  •  

   Smarzowski stał się idolem wszystkich

   @Justycjariusz: Nie, nie stał sie idolem wszystkich.

  •  

   @Justycjariusz: no dokładnie tak jest, sprzedał się zdrajca

  •  

   @Justycjariusz Tyle że "Wołyń" jako tako oparty na faktach (zbyt duże zarysowanie winy Polaków), a "Kler" to typowy film fabularny, bez kontaktu z rzeczywistością, pokazujący margines pewnej grupy społecznej.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  
   l..d

   +1

   @Justycjariusz: Smarzowski to mi przypomina takiego kopiującego youtubera.
   Znajdzie jakiś temat, który jest aktualnie na topie, gdzie jest podział na kto ma racje.
   Zrobi jakiś gówno-film, dzieło-film to ludzie i tak film będą oceniać przez pryzmat swoich racji :D

  •  

   Przecież jeszcze nie było premiery, już widziałaś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @ba4t:

   Wow, poznałaś po zwiastunie?

   @Depcio:

   Wczoraj na festiwalu filmowym w Gdyni były 3 seanse. Pozdrawiam

   źródło: comment_Mtfm1qaiofL6PbPwlY7jbEucXSWp5Sl5.jpg

   +: ba4t
  •  

   Niepojęte dla mnie, jak w mózgu może pojawić się w ogóle takie porównanie.

   @utopjec: Ja akurat trochę rozumiem, bo akurat trailer zdaje się sugerować, że będzie to coś bliższego twórczości vegi. Ale oczywiście trailery często pokazują to co się najbardziej podoba masom i być może sam film będzie czymś więcej niż tylko: księdze kradno i jeżdżo mercedesami i ruchajo a narawde niewieżo w Boga. Smarzowski ma czasem tendencję do uleganiu prostym kalkom i stereotypom bez budowania głębi i niejednoznaczności.

   +: kadbery
  •  

   @its_all_in_the_game: 90% ludzi nie ma tej umiejętności. Dla nich to pojazd po kościele i tyle. Drogowke potraktowałem jakoś średnio zabawna komedie ale dużo ludzi twierdzi, że ktoś w końcu pokazał jak to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wypuszczając taki film trzeba się liczyć z krytyka. Wydaje mi się, że przy takim temacie mógł umieścić jak w niektórych filmach info, że to wszystko wymyślone itd.

  •  

   @mroznykasztan: stojący u koryta i władzy, ponad prawem, obdarzany zaufaniem społecznym kk nazywasz "pewną grupą społeczną"?
   pewna grupa spoleczna to moga byc posiadacze trawnikow, a nie kler

  •  

   @kadbery: pokaż bilet z seansu, skoro obejrzałaś i wyrobiłaś sobie opinię

  •  

   @groob: XD a ty kolekcjonujesz bilety po każdym seansie, dzbanie? Robisz sobie zdjęcia w kinie na dowody na mirko? XD Mam opowiedzieć kto umiera na końcu? XD Zobacz sobie moje wpisy, jestem z Trójmiasta. Wczoraj o 19:00 byłam na pokazie z festiwalu filmowego w Gdyni.

  •  

   @kadbery: a ja byłem na wszystkich trzech seansach, szmato

  •  
   J...........z

   0

   nakręcenie Wołynia to było takie wsadzanie kija w mrowisko

   @kawior2007: Fajnie oceniasz śmierć tych 80-90 tysięcy ludzi. Lepiej milczeć i nie wsadzać kija w mrowisko tak? Boże. Zaczął się ten film z tego pamiętam cytatem, że ci ludzie zostali zabici dwa razy, drugi raz przez przemilczenie. Przykre że niektórzy dalej chętnie by to uprawiali.

   @kadbery: Po pierwsze to to co piszesz o słabym filmie jest sprzeczne z pierwszymi opiniami krytyków. Po drugie i o tym jest mój wpis - katolicy nie dyskutują o jakości tego filmu, bo przecież w przytłaczającej większości nikt go prawie nie oglądał, a linczują go z tej zasady że przedstawia księdza dobrodzieja w złym świetle.

  •  

   sprzeczne z pierwszymi opiniami krytyków

   @Justycjariusz: jakich krytyków? Czytałam z ciekawości jedną recenzję wg której zwiastun był "zasypany toną humoru" XD no niczym polskie kabarety

   Co do katolików to może Ciebie i innych rozczaruję, ale to polska, katolicka większość pójdzie na ten film. Większość znajomych z pracy chce się na ten film wybrać (w większości katolicy). Jest nawet jakieś debilne wydarzenie na fb "idę na Kler w celu jego popularyzacji" czy coś w tym stylu. Większość katolicy, dwóch wojujących ateistów.
   Ja jestem ateistką. Dla mnie film był płytki, humor niskich lotów, sporo żenujących momentów. Jedyne co warto zobaczyć to dojce Kulig.

  •  
   J...........z

   +2

   jakich krytyków? Czytałam z ciekawości jedną recenzję wg której zwiastun był "zasypany toną humoru" XD no niczym polskie kabarety

   @kadbery: Niesamowicie wkurwiają mnie takie pytania, bo wystarczyłoby żebyś ruszyła tyłek i w 2 minuty te recenzje znalazła. No ale nie o to tobie chodzi, lepiej zadać głupie pytanie, sugerujące że niby takich recenzji nie ma i że to ty masz rację.

   https://kultura.onet.pl/film/recenzje/bardzo-wazny-film-kler-rez-wojciech-smarzowski-recenzja/rsqlh3w

   https://naekranie.pl/recenzje/kler-recenzja-filmu

   https://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/kler-smarzowskiego-zachwycil-i-oburzyl,869469.html

   Co do katolików to może Ciebie i innych rozczaruję, ale to polska, katolicka większość pójdzie na ten film.

   A jak to się ma do tego co napisałem? Pójdzie twoim zdaniem, ale teraz nie poszła jeszcze, a już płaczą na fb, na twitterze etc. Filmu nie widzieli no to co innego ich boli jak nie sam fakt tematyki? To jest oczywiste dla każdego kto nie próbuje manipulować.

   Dla mnie film był płytki, humor niskich lotów, sporo żenujących momentów. Jedyne co warto zobaczyć to dojce Kulig.

   No dobrze, każdy ma prawo do swojej opinii, jednak zgodne i pozytywne recenzje ludzi znających się na filmach stanowią rzecz jasna lepszy wyznacznik w kontekście tego czy wybrać się do kina niż twoja lakoniczna opinia. Po za tym raz jeszcze dodam, to może w końcu przeczytasz ze zrozumieniem. Większość ludzi filmu jeszcze nie widziała, więc jedyny powód dla którego płaczą to jego fabuła.

   +: Probz, groob
  •  

   @Justycjariusz: od kiedy po Wołyniu został idolem wszyskich katolików? Oo

  •  
   J...........z

   +3

   @KakaowyTaboret: Od godziny 16.

   Większość ludzi w Polsce, a większość ludzi w Polsce to też podobno katolicy, chwaliła Smarzowskiego po Wołyniu. Że nie wszyscy to oczywiste, tak samo jak nie wszystkich katolików boli dupa z powodu Kleru. Tylko większość. To, że stać was tylko na czepianie się słówek będących oczywistym skrótem myślowym pokazuje poziom argumentacyjny katolików.

   źródło: comment_7xioxy6ci0UPIqy6vKjFNjP118Sfgt32,w400.jpg

  •  

   @Justycjariusz:

   Oczywiście mamy tutaj argumenum ad personam, co oczywiście pokazuje poziom argumentacji ateistów i ekstrapolowanie zachowań części osób na całą populację, co oczywiście pokazuje brak znajomości zasad statystyki u ateistów.

   Starszy tekstów ad personam i możemy przejść do rozmowy? :)

   No i skąd masz dane, że większość? No offence, pytam z ciekawości :)

   No i spoko wkleiłeś mi twittera jakiejs kobiety i to ma udowadniać tą "większośc" xD

  •  

   @Justycjariusz: nie, zawsze kręcił przerysowane filmy na jedno kopyto z tą samą obsadą aktorów, tym samym głównym wątkiem fabularnym i tym samym smyraniem mentalnego kutasa polskiego społeczeństwa, tak brzydzącym się patologii którzy widzą w jego filmach ucięcie sobie nogi przez Borynę w reymontowskich Chłopach, a patologia widzi w tym codzienność. Obie grupy dostają mentalną gratyfikację.

   Prove me wrong.

  •  
   J...........z

   0

   @KakaowyTaboret: Argumentum ad personam nie było. Czytaj uważnie bo teraz będzie. Jesteś kłamcą, tak jak koleżanka wyżej. Trudno ruszyć ci dupkę i znaleźć info? A wiem, nie robisz tego bo lepiej kleić durnia że co, większości Wołyń się nie podobał? Głupia to jest rozmowa, bo już widzę, że chociażbym wkleił kilka takich kompromitacji jak Paczuski, o co nie trudno, to za każdym razem będziesz zgrywać głupa że większości to nie udowadnia.

   W ciągu siedmiu tygodni wyświetlania filmu w Polsce (7.10–27.11.2016)[57] obejrzało go w kinach blisko milion czterysta tysięcy widzów

   Użytkownicy portalu Filmweb ocenili obraz na 7,9 na 10 możliwych punktów (stan na wrzesień 2018 przy liczbie 119 271 głosujących)[59]. Widzowie-użytkownicy anglojęzycznego portalu IMDb ocenili film na 7,7 na 10 (wrzesień 2018)

   źródło: lol.png

  •  
   J...........z

   0

   @Majk_: Napisz kompletnie niedyskutowalną, odpałową, ogólnikową teorię wyglądającą jak majaczenia jakiegoś nienawistnego człowieka w delirium i prove me wrong xDDD. Skąd się tacy ludzie biorą xDD?

  •  

   @Justycjariusz: Film Smarzowskiego jest oparty na faktach?

  •  
   J...........z

   0

   @Marek1991: Który film Smarzowskiego, bo nie łapie do czego zmierzasz cumplu.

  •  
   J...........z

   +1

   @Marek1991: Nie jest, co nie znaczy, że nie opisuje KK w sposób zbliżony do rzeczywistego.

   +: groob
  •  

   @Justycjariusz: No właśnie, bo gdyby był na faktach to pewnie nie zbejtowwałby tylu gimbusów do kin

  •  

   @Justycjariusz:

   Argumentum ad personam nie było. Czytaj uważnie bo teraz będzie. Jesteś kłamcą, tak jak koleżanka wyżej

   Tylko większość. To, że stać was tylko na czepianie się słówek będących oczywistym skrótem myślowym pokazuje poziom argumentacyjny katolików.

   Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika.

   ¯\_(ツ)_/¯

   Trudno ruszyć ci dupkę i znaleźć info?

   W dobrym tonie jest mieć jakieś dowody gdy przedstawia się jakąś tezę. Jak widać normalnym wśród ateistów jest brak zasad kultury ¯\_(ツ)_/¯ No chyba, ze jestem stary i stetryczały i zasady w internecie się zmieniły czego nie zauważyłem.

   A wiem, nie robisz tego bo lepiej kleić durnia że co, większości Wołyń się nie podobał? Głupia to jest rozmowa, bo już widzę, że chociażbym wkleił kilka takich kompromitacji jak Paczuski, o co nie trudno, to za każdym razem będziesz zgrywać głupa że większości to nie udowadnia.

   Nie wiem mam Ci wkleić kompromitację ateistów z tagu #bekazkatoli jako dowód, że większość nie ma pojęcia o czym mówi i następnie będziemy te wyniki esktrapolować na całą populację?

   W ciągu siedmiu tygodni wyświetlania filmu w Polsce (7.10–27.11.2016)[57] obejrzało go w kinach blisko milion czterysta tysięcy widzów

   Użytkownicy portalu Filmweb ocenili obraz na 7,9 na 10 możliwych punktów (stan na wrzesień 2018 przy liczbie 119 271 głosujących)[59]. Widzowie-użytkownicy anglojęzycznego portalu IMDb ocenili film na 7,7 na 10 (wrzesień 2018)

   W końcu jakiś dowód- ale nadal kiepski. Z internetu na ogół korzystają ludzie młodsi, a wśród takich jest więcej ateistów, więc wyniki opierają sie na przekroju całego społeczeństwa, a na jego bardziej technologicznej części. Z ciekawości- da się wyciągnąć krzywą dzwonową tych wyników?

   Teraz wystarczy poczekać na pierwsze ugruntowane oceny filmu Kler i gotowe ¯\_(ツ)_/¯

  •  
   J...........z

   0

   W końcu jakiś dowód- ale nadal kiepski. Z internetu na ogół korzystają ludzie młodsi, a wśród takich jest więcej ateistów, więc wyniki opierają sie na przekroju całego społeczeństwa, a na jego bardziej technologicznej części. Z ciekawości- da się wyciągnąć krzywą dzwonową tych wyników?

   @KakaowyTaboret: Dobrze, że już jest otagowane #bekazkatoli xDDD

  •  

   @kadbery: Napisać, że widziałam, to i ja mogę. Poza tym hamuj pięty i nie rzucaj wyzwiskami, bo z mojej strony nie padły.

   +: groob
  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Justycjariusz:

   Możesz powiedzieć gdzie tu #beka? Staram się rozmawiać na pewnym poziomie, ale ciągle mi to utrudniasz obrażając mnie xD

   No i jaka jest średnia ocena filmu na Filmweb? No bo jeśli średnia to np. 5 to film został oceniony jako bardzo dobry, a jeśli średnia ocena to np 8 to został on oceniony przeciętnie.

  •  
   J...........z

   +1

   @KakaowyTaboret: W którym miejscu cię obraziłem? Pisząc o poziomie argumentacyjnym katolików? A jak nazwać to inaczej gdy ktoś ograniczył się do durnego chwycenia mnie za słowo mimo że każdy średnio rozgarnięty człowiek wie co napisałem. Nie mam cierpliwości do takich idiotyzmów.

   Staram się rozmawiać na pewnym poziomie,

   Nijak nie odniosłeś się do tego co napisałem, spłodziłeś jakiś zerotreściowy bełkot. Kwestionujesz te dane, chcesz wyliczać ekhm ekhm krzywą dzwonową, to sobie to zrób. To ty kwestionujesz oczywiste dane, do których interpretacji nie potrzeba nam biegłego z zakresu statystyki. Albo lepiej może wyciągnij krzywą dzbanową, lepiej to do ciebie podpasuje xD

   No i jaka jest średnia ocena filmu na Filmweb? No bo jeśli średnia to np. 5 to film został oceniony jako bardzo dobry, a jeśli średnia ocena to np 8 to został on oceniony przeciętnie.

   No i gratulacje, trafiasz na czarnolisto trollu. Mam nadzieję że się spowiadasz z trollowania ludzi.

  •  

   @YoshiTurboMaster albo mu nie zależy, jak ktoś nie potrafi z jakiegoś powodu rozróżnić przerysowania od właściwego przedstawienia problemu to jest jego problem.

  •  

   Napisać, że widziałam, to i ja mogę.

   @Depcio: XD no, zadrwić z kogoś, że nie widział to też możesz. Zaiste wyborna konstrukcja logiczna

  •  
   k.....s via Android

   0

   @Justycjariusz Kupię 10 biletów z radością <3

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jakie złoto xD

  #heheszki #porno

  odpowiedzi (64)

 • avatar

  Spotkałem się z Ukrainką z tindera. Mówie jej, ze p0lki są roszczeniowymi księżniczkami, są materialistkami, w związku tylko oczekują, ze to facet bedzie skakać koło nich a od siebie nic nie dają, są do tego mało ambitne, leniwe i nawet miłe nie potrafią być ale słyszałem od kolegów, że za to Ukrainki to są bardzo pożądne dziewczyny i świetne partnerki do zwiazków (chciałem się troche podlizać i spawić jej komplement). Nagle widze na jej twarzy lekki smutek. Mysle sobie co jest, może coś źle zrozumiała, więc jeszcze raz powtarzam, ze Ukrainki to się bardzo wporządku dziewczyny. Minęło może z 10 minut, a około 40 od naszego spotkania i dziewczyna mówi, ze będzie się już zbierać. Wiedziałe ze coś jest nie tak. Pożeganliśmy się, zaraz napisałem jej, ze dziekuje za spotkanie i czy się spotkamy znowu. Zaraz dostaje odpowiedz: nie. Pytam się dlaczego? Dziewczyna pisze, ze pierwszy raz spotkała się zeby jakiś Polak tak obrażał polki i że spoko tak się źle wypowiadam o swich rodaczkach, które według niej są bardzo ok i miłe, to ona nie jest zainteresowana taką znajaomością. Zaraz dodała że była rozczarowana tym spotkaniem ze mną bo wczesniej bardzo fajnie się jej ze mną pisało. Po czym para skasowana ( ͡° ʖ̯ ͡°).
  Daje sobie jeszcze max 2 tygodnie używania tego gówna i jak nie poznam nikogo ciekawego to usuwam ta aplikacje w cholere.

  #tinder #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #rozowepaski #zalesie #gownowpis
  pokaż całość

  odpowiedzi (67)

 • avatar

  O żesz kur.. 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
  Mateusz Cholewiak, Śląsk Wrocław [2] - 1 Cracovia
  #mecz #ekstraklasa #slaskwroclaw #cracovia #golgif

  GFY

  odpowiedzi (31)