Wpis z mikrobloga

Ponieważ mój wczorajszy wpis o #pkobp i wdrożeniu technologi #blockchain do weryfikacji dokumentów bankowych wywołał sporo emocji oraz pytań na które na podstawie notatki prasowej nie jestem w stanie odpowiedzieć a tak naprawdę powinny być skierowane do #pkobp

Wołam @EkspertPKO z pytaniem czy istnieje możliwość, zrobienia AMA lub ewentualnie przekazania naszych pytań do osób zajmujących się projektem #blockchain w banku? Tagi #bitcoin oraz powiązany #kryptowaluty są obserwowane przez ponad 2000 osób, jest to społeczność skupiona wokół tematów związanych z bitcoinem, kryptowalutami oraz technologia blockchain.

Jeżeli wam zależy na uzyskaniu odpowiedzi dajce plusa dla zasięgu. Wołam także pulsujących oraz komentujących wczorajszy wpis. Proszę też o kulturę w komentarzach, pokażmy się jako społeczność z dobrej strony

@theromanpolan @100x @pawelczixd @Sune @Smule @psposki @Krakoviaczek @drakkar @NhlanhlaNene @pawlo74 @fdisk @plaisant @cyberpunkbtc @swarvarog @cypherpunkbtc @Manah @ch24

Ja ze swojej strony dotarłem do informacji że grupa PKO Bank Polski przy tym projekcie współpracowała ze startupem Coinfirm a efektem jest platforma blokchain Trudatum. (https://trudatum.com/) . Platforma ta jest najprawdopodobniej oparta o kryptowalute DASH (moja spekulacja) gdyż autorzy zwracali się do tej społeczności z tym tematem (https://www.dash.org/forum/threads/pre-proposal-coinfirm-trudatum.17200/)

#pytaniedoeksperta
  • 25
jakaś aberacja umysłowa ogarnęłą kogoś w IT albo jakaś firemka znajomych królika dostała zlecenie na parę baniek w celu wdrożenia takiej bzdury


@cypherpunkbtc: Rzucasz oskarżenia pod adresem spółki której głównym udziałowcem jest Skarb Państwa. Z tego względu też jako obywatele powinniśmy uzyskać odpowiedź na interesujące nas pytania
Nie wiesz na co się porywasz.


@cyberpunkbtc: Ja się na nic nie porywam. Tłumaczyłem już w poprzednim wpisie że wrzuciłem suchy news z komentarzem że bank robi to dla kasy. Dodatkowo w drugim poście sam dałem pytania. Bo jestem ciekaw tego projektu
@dla_zabawy: Czytam to wszystko wstecz właśnie - co to za oszołomy xD Choćby temu Pavlo naprawde chodzi o to że to Bitcoin jest ał łał wynalazkiem bo jest z dala od banków (a przecież jest jeszcze gorzej) i że oni faktycznie liczą na to że to ma być pieniądzem/środkiem płatniczym xD A blockchain to bzdura wg nich xD

Ręce opadają xD Po co te dyskusje w ogóle ciągnąć, wg mnie faktycznie