Wpis z mikrobloga

@farmaceut: ale wiesz ze pozbierales dziwne info z roznych stron i piszesz glupoty?

Po pierwsze reklamy mozna wylaczyc, nie stanowi to wielkiego problemu i nie jest to w zaden sposob ukryte, jeden przelacznik tu, drugi tam i bum nagle nie ma reklam...

Po drugie to sa reklamy w zewnetrznych aplikacjach, takie same jak w grach ktore teoretycznie masz za darmo. To ze xiaomi wrzuca swoje appki do romow to normalna praktyka
@PurpleHaze: rozumiem, że ROM w najlepszych telefonach Xiaomi nie ma aplikacji do ustawień i ekranu głównego, więc trzeba je za darmo ściągnąć ze stora?

A nie. Jednak nie.

Masz preinstalowany zestaw apek do obsługi swojego telefonu, apki zawierają reklamy, a Ty mi mówisz, że to jest w porządku bo przecież apkę dostałem "za darmo". Weź stań z boku i się posłuchaj.
@PurpleHaze: Taka praktyka jest karygodna. Jeszcze trochę i będziecie pozwalać, żeby między smsami wam się pojawiały reklamy - bo przecież aplikacja do obsługi smsów PREINSTALOWANA PRZEZ PRODUCENTA też jest za darmo.

Kpina i tyle.
@jestem_mike: ale do jakich ustawien? Widziales gdzies w karcie ustawien te reklamy? Na jakichkolwiek screenach? Wiec czemu manipulujesz?
To co pokazales wczesniej to asystent miui, gdzie mozesz dodac sobie dowolne karty, rowniez sciagane z netu, gdzie mozesz sobie ustawic appke pogody, rowniez sciagnieta z appstore. I najprawdopodobniej ktos to zrobil.
Tak samo masz wgrane przez innych producentow facebooki, pogode, domyslne komunikatory, appki poczty i buk wie ile jeszcze bloatware.
I wyobraz
@PurpleHaze: Faktycznie. Może masz rację. Może jestem zacietrzewiony w myśleniu, że jeśli wywalam na coś kasę to wolę, żeby to działało od razu, a nie dopiero po spędzaniu czasu w ustawieniach szukając opcji do wyłączenia reklam. Sic! Dla mnie eot.
Idziesz ulicą. Nagle... PIERDUT! Patrzysz szybko za siebie, a tam katastrofa, matka z dwójką malutkich dzieci przygrzała samochodem prosto w słup! Podbiegasz szybko do wraku, widzisz, że dzieciom dzięki nowoczesnym fotelikom samochodowym nic się nie stało, jednakże matka jest ciężko ranna. Sprawdzasz czy jest przytomna, niestety brak reakcji, zauważasz, że na nodze z przeciętej tętnicy wypływa krew... W miarę swoich możliwości zakładasz prowizoryczną opaskę uciskową. Masz mało czasu, musisz wezwać pomoc zanim