Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jechałam ścieżką rowerową w #torun (ul. Kosciuszki w dół), bo wracalam wlasnie spocona ze spotkania z #tinder i nagle zobaczyłam #dziecko(ok 5 lat) idące środkiem ścieżki natychmiast zaczęłam hamować i próbować je wyminąć, ale niestety chłopiec wbiegł mi w kierownice. Dodam jeszcze, że przed zauważeniem dziecka cały czas zjeżdżałam z ręką na tylnym hamulcu, czyli nie jechałam z zawrotną prędkością a do zderzenia doszło na ścieżce rowerowej. Chlopiec chwile wczesniej na wiadukcie wysiadl z #taxi .Na szczęście chłopcu nic się nie stało i nie było by sprawy gdyby nie ojciec dziecka, który po zrzuceniu na mnie masy inwektyw wezwał policje i doprowadził sytuację do granic absurdu. W skrócie: zostałam poinformowana przez policjanta, że tata dziecka chce założyć mi sprawę sądową, ale żebym się nie przejmowała bo jechałam po ścieżce (czego dowodem był ślad hamowania) i raczej to on zostanie ukarany za niedopilnowanie dziecka. Niestety zostałam źle poinformowana bo ojciec dziecka złożył doniesienie o wykroczeniu i jak dowiedziałam się na dniach dostałam z #wyrok za nie zachowanie należytej ostrożności i spowodowanie kolizji z pieszym (z art. 86 1 kodeksu wykroczeń) i mam z tego tytułu zapłacić 300 zl grzywny plus 80 opłat sadowych co wydaje mi się cokolwiek absurdalne. żeby nie było wątpliwości rodzice dziecka nie dostali żadnej kary.



Zostały mi 3 dni na złożenie sprzeciwu, więc może słyszeliście albo mieliście podobną sytuację i wiecie co mam zrobić albo jak napisać taki sprzeciw, na co się powołać??

#przegryw #logikarozowychpaskow #prawo #prawojazdy #rower #sadowehistorie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kptant
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 25
Idź do prawnika lub radcy prawnego jeżeli Ci chodzi tylko o sprawiedliwość - to wydasz na niego te 300 zł ale zapewne doprowadzi do Twojej wygranej. A jeżeli Ci zależy na kasie, to po prostu zapłać bo sama nic nie zdzialasz.

Naprawdę, nie zadawaj takich pytań na wykop.pl bo zaraz zleca się niespelnieni prawnicy albo czytelnicy rubryki "Prawnik Radzi" i będą rzucać swoimi mądrościami z Google które ni jak mogą się mieć
bo zaraz zleca się niespelnieni prawnicy


@Norkey: wbrew pozorom na wykopie udziela się również kilku "spełnionych" prawników, więc zapytać nie zaszkodzi.
Niestety zostałam źle poinformowana bo ojciec dziecka złożył doniesienie o wykroczeniu i jak dowiedziałam się na dniach dostałam z #wyrok za nie zachowanie należytej ostrożności i spowodowanie kolizji z pieszym (z art. 86 1 kodeksu wykroczeń) i mam z tego tytułu zapłacić 300 zl grzywny plus 80 opłat sadowych co wydaje mi się cokolwiek absurdalne. żeby nie było wątpliwości rodzice dziecka nie dostali żadnej kary.

Zostały mi 3 dni na złożenie sprzeciwu,
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie musisz pisać uzasadnienia, wystarczy jedno zdanie w stylu "składam sprzeciw od ....". Ale dla komfortu psychicznego możesz powtórzyć to co napisałaś w tym wpisie. Ważne żebyś dopilnowała terminu (dla bezpieczeństwa nie czekaj do ostatniej chwili, bo kalendarz lubi płatać figle). Koniecznie poleconym z dowodem nadania i najlepiej ZPO (taka żółta karteczka którą listonosz włoży Ci do skrzynki, będziesz wiedziała że pismo skutecznie dotarło do sądu). Po jakimś czasie (zwykle
@AnonimoweMirkoWyznania: To co dostałaś to zapewne wyrok nakazowy, który charakteryzuje się tym, że Twój sprzeciw może się ograniczyć tylko do "Wnoszę sprzeciw w tej i tej sprawie", a wyrok nie stanie się prawomocny. Sprawa zostanie wtedy rozpoznana na zasadach ogólnych i dostaniesz powiadomienie o terminie rozprawy i dopiero wtedy prawnik Ci się przyda.