Wpis z mikrobloga

@KakaowyTaboret: Akurat Drogowki nie ogladalem.
No coż, "po efektach ich poznacie". Ale po emocjach jakie film rozbudza widac ze jest spoleczne zapotrzebowanie na film, w którym ktoś bez zbędnych konwenansów pokaże sporo przywar i ten jakże "ludzki", przyziemny i zdesakryfikowany wymiar instytucji koscielnej.
@adam2a: To #!$%@? Smarzowski miał zrobić film o pedofili w islamie w Polsce? ja #!$%@? nie wiem czy ten książulek wie, ale w Polsce za dużo islamu nie ma
@PDCCH:

Akurat Drogowki nie ogladalem.


Ciesz się. Miałem nadzieję na w miarę sensowny wpływ, a dostałem zebrane chyba wszystkie afery z cąłego dziesięciolecia na jeden mały posterunek do tego epatowanie brzydotą było na takim poziomie, że cieszyłem się, że pod łóżkiem mam miskę jakbym chciał zwymiotować xD Film który miał pokazać wady policji, sądów i polityków pokazał je w takim zagęszczeniu, że gdyby tak było, to na komisariatach byłoby więcej wódki
@PDCCH: ponad 50% katoli nie popiera KK, jakieś 75% katoli nie zgadza się z KK w sprawach antykoncepcji, aborcji i in vitro (pozostałe 25% to nie osoby tylko na nie, a osoby na nie i te które nie odpowiedziały na pytanie)

Ciekawy jest wniosek z badań, że ponad 50% katoli którzy do kosciola chodza czesciej niz raz w tygodniu też się nie zgadza światopoglądowo pod względami które wymieniłem powyżej :)

Więc
@KakaowyTaboret: Tak,znam te dane. I co z tego, że ci ludzie są pseudokatolikami, skoro nadal chrzczą swoje dzieci, posyłają je na religię czy do komuni. Przyjmują darmozjada po kolędzie. Potem te dzieci, co na religię uczęszczały powielają ten schemat fasadowych katolików. Czyli w większość bzdetów nie wierzą, sami tych najbardizje upierdliwych i idiotycznych zaleceń katolickich w życiu nie stosują (w szczególności tych dotyczących seksu). Czasem tam pójdą od wielkieogo dzwonu do
@PDCCH:

Tak,znam te dane. I co z tego, że ci ludzie są pseudokatolikami,


Do definicji możemy się kłócić- większość z nich pewnie zgadza się z podstawami i prawdami wiary.

Ja po lekturze #bekazkatoli patrzę z większa rezerwą na ateistów i zaczynam wątpić czy cokolwiek w tym kraju by się zmieniło nawet gdyby nie było ani jednego katolika :)

Nawet dziś trafiłem na #czarnolisto bo chciałem dowodów, że każdy (potem okazało się,