Wpis z mikrobloga

Witam. Dzisiaj odpada lektura Pan Tadeusz który miał 30.19% głosów. Wiem, że w tej wykreślance nie ma wszystkich lektur, ale będą gdy skończymy pierwszą część lektur. Oczywiście wciąz głosujecie na najgorszą lekture.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli chcesz być jutro wołany, mozesz kliknąć w plusa lub też zaobserwować tag ---> #wykopowawykreslanka
oba-manigger - Witam. Dzisiaj odpada lektura Pan Tadeusz który miał 30.19% głosów. Wi...

źródło: comment_r8vyEJWfXVxwNkvWR9sJjBAB3D7atTEd.jpg

Pobierz

Zagłosuj na najgorszą lekturę:

  • Zemsta 6.9% (102)
  • Romeo i Julia 32.8% (483)
  • Lalka 20.0% (295)
  • Zbrodnia i kara 5.0% (73)
  • Antygona 14.7% (217)
  • Makbet 6.5% (96)
  • Kamizelka 14.1% (207)

Oddanych głosów: 1473

  • 34
@oba-manigger: nie rozumiem logiki tego głosowania. Głosuje się na najgorsza lekturę i ta, która uzyska najwięcej głosów jest wykreslana - czyli co, ta która odpada jako pierwsza jest najgorsza? Czy ta która zostanie na samym końcu?
@bazylo: ok, dziękuję za odpowiedz. Troszkę to wg mnie tak na opak, bo zwycięzcę w kategorii "najgorszej" poznaje się na samym początku a potem de facto dochodzi się do "najlepszej", podczas gdy celem głosowania jest wybranie "najgorszej" i możnaby skończyć na jednym glosowaniu. Jednakże to tylko moje odczucie, pozdrawiam serdeczno :)
@ArribaArriba: "Oczywiście wciąz głosujecie na najgorszą lekture. "
#!$%@? nauczcie się czytać, proszę.
"Troszkę to wg mnie tak na opak, bo zwycięzcę w kategorii "najgorszej" poznaje się na samym początku a potem de facto dochodzi się do "najlepszej"

No celem tych głosowań jest dojście do najlepszej, ale co to za zabawa, czy emocje (może troszkę naciągane, bo w końcu to głosowanie na stronce z memami xd) gdy było by tylko jedno
@xVolR: "No celem tych głosowań jest dojście do najlepszej"

No dlatego spytałem, bo intuicyjnie jeśli masz wybrac najlepsza opcje to wskazujesz te opcje, a tu nazwa zabawy to "głosowanie na najgorsza lekture", gdzie, jak sam piszesz, celem jest wybranie najlepszej. Nie kłóci się to? Jak jest konklawe to kandydaci wybierają papieża, czyli najlepszego kandydata sposrod nich, wskazując na najgorszych, którzy odpadają po kolei? W głosowaniu wyborczym, gdzie masz wybrać teoretycznie najlepszego
@xVolR: dodam jeszcze tylko, że istota głosowania eliminacyjnego jest to, że zwycięzcę czy przegranego poznaje się na końcu. Tu mamy glosowanie eliminacyjne a najgorszy jest wybierany na początku czyli a) dalsze głosowanie nie ma sensu b) w tym przypadku zabawa powinna być głosowaniem na najlepszą lekturę skoro wyłonienie takiej to jej cel. Oczywiście nie zamierzam nikomu rozkazywać co ma robić na vikopie, po prostu z ciekawości spytałem
czy przegranego poznaje się na końcu


@ArribaArriba: od kiedy?? Widzę 2 opcje- albo jesteś za głupi, albo za bardzo bierzesz to na logikę. W tym chodzi o to, żeby wybrać zwycięzce- i ty mówisz, że powinno się się głosować od razu na najlepszego, nie! O to chodzi, żeby głosowań było jak najwięcej, dlatego zaczyna się od najgorszego miejsca- bo głosowanie od najlepszego nie ma sensu, jeżeli zostanie wybrane 1 miejsce to
@xVolR: Chłopie rozumiem koncept głosowania, daruj sobie ad personam. Brałem to na logikę i stąd spytałem o zasady. Poza tym mogłoby mieć sens w przypadku takim jak opisałeś, tylko wtedy jeśli chcesz mieć charakter eliminacyjny to piszesz, że wybieramy najlepszego poprzez stopniowa eliminacje jednego z najgorszych. Ale to trzeba trochę pomyśleć a w tym przypadku widzę dwie opcje- albo jesteś za głupi, albo nie wpadłeś na to z powodu zmęczenia i