•  

@Zielony_Minion: prawie każda liczba naturalna ma 9 w zapisie dziesiętnym więc ¯\_(ツ)_/¯

•  

prawie każda liczba całkowita ma 9 w zapisie dziesiętnym więc

@tyrytyty:
      Nieprawda.
      W matematyce "prawie każda" oznacza "wszystkie oprócz skończonej ilości".
      Liczb bez 9 jest nieskończona ilość.
      Jeśli chodzi ci o procenty... to nie da się na N zrobić miary jednostajnej, więc nie określisz procentów.

A bez sztywnej matematyki, biorąc twoje zdanie "na chłopski rozum"?
      Wśród powszechnie spotykanych liczb mniej niż 92% ma w sobie jedynkę.
      Wiec też zdecydowanie nie nazwałbym tego "prawie wszystkie".

•  

@wamaga: popatrz, tyle mądrych rzeczy napisałeś a starczyło pomyśleć że np miałem na myśli granicę (ilość liczb od 0 do n zawierających 9 w zapisie dziesiętnym)/n -> inf = 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

że np miałem na myśli granicę

@tyrytyty:
      Nie ma tego w twoim zdaniu.
      Twoje zdanie z pierwszego kom jest po prostu nieprawdziwe.
      Zarówno w sensie matematycznym jak i intuicyjnym.

+: Winkey
    •  

@wamaga: nie ma tego w moim zdaniu bo myślałem że nie będzie problemem by ktoś się domyślił i załapał - ale jak to na mirko ktoś musi się na siłę dojebać, bo może. "Prawie każdy" nie ma ścisłej definicji i zależy od kontekstu (-> oprócz skończonej ilości, oprócz przeliczalnie wielu, etc.). Specjalnie wybrałeś takie znaczenie by to co napisałem było nieprawdziwe (mimo że dośc często widzę w innych społecznościach ten komiks i często pada dokładnie to samo stwierdzenie, co moje, tylko po angielsku i nikt nie ma problemu) i będziesz się teraz podniecał że kogoś za słówko złapałeś xD

•  

"Prawie każdy" nie ma ścisłej definicji
      W matematyce jest "prawie wszystko" z definicją "wszystko oprócz skończonej ilości".
      A intuicyjnie to ponad 99%. Zaś na co dzień widzę o wiele mniej liczb z "9".

że nie będzie problemem by ktoś się domyślił

@tyrytyty:
      Matematycy sie nie domyślają - widzą błędną definicję.
      Nie-matematycy na pewno nie będą myśleć o granicy XD

•  

podniecał że kogoś za słówko złapałeś x

@tyrytyty:
      A ty się będziesz kłócił pomimo że napisałeś ewidentną bzdurę.

+: adibor