•  

    Ten wpis dawałem pół roku temu, ale wtedy nie było zasięgów to ponowie.

    Tak jestem gimboateistą, takim 40lvl, ale dalej gimbo. I jestem z tego zajebiście dumny! Jeżeli ktoś myśli, że wystraszę się mówienia prawdy w oczy z powodu możliwości posądzenia mnie o gimbo to ma jeszcze mniejszy mózg niż katole. Chciałbym odpowiedzieć na powtarzające się pytanie ze strony zarówno wierzących w różnych bogów, jak i pseudoateistów co się boją wychylić by nie wyjść czasem na "gimbo".

    Co tobie przeszkadza, że sobie ktoś wierzy?

    Tutaj muszę przytoczyć pewne historyjkę, prawdziwą, nie biblijną. Shabtai Ben-Dov to mentor żydowskich ruchów mesjanistycznych, czyli takich skupiający żydów oczekujących szybkiego przybycia mesjasza. W piśmie jest wprost napisane, że mesjasz się nie zjawi jeżeli żydzi nie odbudują świątyni w Jerozolimie. No więc inny żyd, zafascynowany naukami Ben-Dova, niejaki Yehuda Etzion wraz z członkami Lehi (takie ONR żydowskie tylko oni na serio się biją) zgromadzili materiały wybuchowe (a raczej dostali je od prawicowców w armii) by wysadzić meczet al aksa i zrobić miejsce na świątynie. Zamach powstrzymano, organizatorzy posiedzieli po trzy lata. Czemu o tym piszę?

    Temu, że trochę strach mnie oblatuje na myśl, że rękę nad guzikiem atomowym może trzymać ktoś, kto w dobie kryzysu pomyśli:
    "Widocznie tak ma być, taki jest plan, apokalipsa św Jana się spełnia, jestem narzędziem w rękach boga. Mesjaszu przybądź!"

    - Ja pierdole, co za bzdury. Wierzący to od razu szajbus zdaniem tego gimboateisty, xd

    No bo islamscy zamachowcy samobójcy to racjonaliści.

    Może i scenariusz mało realny, ale gdy widzę, że wprowadzane są prawa biblijne do prawodawstwa świeckiego państwa (zakaz handlu, próba zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, ograniczenie antykoncepcji itd) to jaką mam pewność, że to się gdzieś kończy, a zaczyna się racjonalizm? No jaką mam gwarancje?
    #bekazkatoli #bylo #gimboateizm #takaprawda #neuropa

    źródło: wykop.pl

    •  

      piśmie jest wprost napisane

      @lakukaracza_: W piśmie nic nie jest wprost napisane( ͡° ͜ʖ ͡°)

    •  

      W piśmie nic nie jest wprost napisane( ͡° ͜ʖ ͡°)

      @CynicznyMarksista: W katolskich pismach, w judaizmie bardziej dosłownie a mniej metaforycznie do tego podchodzą.

    •  

      @lakukaracza_: gwarancji nie masz, ale odpłynąłeś trochę. Wsadźmy wszystkich do więzienia, bo jaką mam gwarancję, że któremuś nie odwali i mnie nie dźgnie nożem? :D

    •  

      Może i scenariusz mało realny

      @zolwixx: Zaznaczyłem, że odpływam więc robienie z tego zarzutu jest... gupie.

    •  

      @lakukaracza_: zaznaczyłeś. i odpłynąłeś. Ja też mogę zaznaczyć, że jestem bezstronny, po czym wylewać swoje żale ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawiasem mówiąc pierwszy Twój wpis na jaki natrafiłem, który dotyczy katolicyzmu, a nie pała nienawiścią.

      +: elvis21
    •  

      a nie pała nienawiścią

      @zolwixx: Ja ich kocham, tylko boga nienawidzę. A za nienawiść do nieistniejących bytów mnie karać? To jak karać mnie za nienawiść do krasnoludów u Tolkiena, albo nienawiść do Zeusa.

    •  

      Ja ich kocham, tylko boga nienawidzę.
      @lakukaracza_: Twoje wpisy mówią mi coś innego, tak jak sama nazwa tagu.

    •  

      @zolwixx: Hmmm... czyli gdy ktoś napisze coś na tagu #bekaztransa to oznacza, że pała nienawiścią do kierowców zawodowych? Może po prostu się z nich śmieje, a nie nienawidzi?

      Wygrałem tę dyskusje jak widzisz. Ale jestem zajebisty, co?

    •  

      @lakukaracza_:

      miej 40 lat
      w środku tygodnia o 9 wypisuj codziennie to samo

    •  

      Wygrałem tę dyskusje jak widzisz. Ale jestem zajebisty, co?
      @lakukaracza_: ??

      też umieściłem coś pod #bekaztransa, ale nie siedzę dzień w dzień i nie postuję wytykając błędy kierowców, mieszając wszystkich przy okazji z błotem.

      (...) ma jeszcze mniejszy mózg niż katole.
      Przytoczona przez Ciebie historia sugeruje, że obawiasz się fanatyków religijnych i to nie tylko ze strony kościoła katolickiego. W odpowiedzi niżej mówisz, że kochasz katolików, ale nienawidzisz ich boga - który wg Ciebie nie istnieje (bo dobrze jest nienawidzić czegoś, czego nie ma, wtf...). We wpisach odnosisz się do katolików z wyższością i pogardą, zaprzeczając jakobyś ich kochał. Wygrałeś dyskusję bezsprzecznie.
      Historia z Twojego wpisu wydaje się lichą wymówką, ale nie masz potrzeby kłamać, w szczególności na portalu ze śmiesznymi obrazkami, tak więc WIERZĘ że to jest powód Twojej aktywności na tym portalu.

    •  

      w środku tygodnia o 9 wypisuj codziennie to samo

      @piniondz: Nie to samo, ale o tym samym. Nie codziennie bo miałem dwa tygodnie urlopu ostatnio. Musze nadgonić bo mi się szekle nie zgadzają.

    •  

      @lakukaracza_: a po co to robisz? możesz priv odpowiedzieć - katolem nie jestem

    •  

      a po co to robisz?

      @piniondz: Syndrom don Kichota ¯_(ツ)_/¯

      No i poprawia mi to nastrój.

    •  

      We wpisach odnosisz się do katolików z wyższością i pogardą, zaprzeczając jakobyś ich kochał.

      @zolwixx: To ludzi z małym mózgiem nie można kochac? Gdy ich oświeci się im powiększy więc nadzieja jest.

    •  

      @lakukaracza_: oczywiście, że można kochać. Można kochać ludzi z dużym mózgiem, mówiąc im, że mają mały mózg? Też można! Bywa nawet, że ojciec użyje obraźliwego epitetu podkreślając wadę, jeśli uzna że tą drogą dziecko szybciej zrozumie błąd w swoim postępowaniu i nie oznacza to, że nie kocha swojego dziecka. Problem jest wtedy, gdy cały dialog odbywa się w ten sposób, gdy ojciec nigdy nie rozmawia z dzieckiem inaczej, niż wyzywając, ubliżając i dobierając tak słowa, by zawsze dokuczyć.

    •  

      Problem jest wtedy, gdy cały dialog odbywa się w ten sposób, gdy ojciec nigdy nie rozmawia z dzieckiem inaczej, niż wyzywając, ubliżając i dobierając tak słowa, by zawsze dokuczyć.

      @zolwixx: Jakoś rok mojej merytorycznej dyskusji nie uzyskał nawet 1% tego co #bekazkatoli. Moja wina że świat dzisiaj jest taki porąbany, że by przekazywać choć odrobinę wiedzy muszę ją ukrywać pod wysrywami? Katolicy nie chcą dyskutować, cała ich elita ma mnie na czarnej.

    •  

      @lakukaracza_: na czarnej mają Cię albo krzykacze/prowokatorzy, albo osoby mające dość nadstawianie to drugiego, to pierwszego policzka. Pomyśl kogo Ty masz na czarno? Coś mi mówi, że również krzykaczy/prowokatorów.
      Tu wplotę pytanie @piniondz:

      a po co to robisz?
      Pytałem Xandry o to samo. Nie ma tego wątku, nie jestem w stanie odtworzyć dokładnie mojej wypowiedzi, ale się postaram.
      Obserwując różne grupy (nie tylko w temacie wiary) zauważyłem, że usilne manifestowanie swoich przekonań jest domeną trzech podgrup:
      - osób chcących podkreślić przynależność (zwykle chodzi o okres buntu, ale niekoniecznie, nie musi nosić cech negatywnych)
      - prowokatorów chcących przedstawić opozycję w gorszym świetle
      - słabsze ogniwa dające się łapać na zaczepki prowokatorów
      To co się zwykle obserwuje, to starcia prowokatorów i słabszych ogniw. Często jedyny konflikt jaki istnieje między danymi grupami, to właśnie na tej linii. Dodatkowo (co zdajesz się potwierdzać późniejszą odpowiedzią) starcie traktowane jest jak dobra używka, powoduje euforię, daje pełne poparcie współtowarzyszy, zadowolenie z wykonania "misji". Takie zachowanie jest również widoczne choćby u kiboli (użyłem słowa by oddzielić grupę od kibiców), gdy cieszą się, że mogą ze sobą walczyć, że pokazali tym drugim. To, że ich zachowanie negatywnie wpływa na opinię o kibicach (a nie tylko kibolach) nie jest dla nich ważne, bo najważniejsza jest "misja".

      A teraz stańmy z boku, popatrzmy na naparzających się kibiców. Popatrzmy na skaczące sobie do gardeł 4konserwy i neuropę, popatrzmy na gimboateistów i katoli (rymuje się do "kiboli"). Kim są ci ludzie i dlaczego to robią? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Dlaczego Ty to robisz? Częściowo odpowiedziałeś na to pytanie w ostatnim komentarzu, częściowo w pierwszym wpisie.

    •  

      @lakukaracza_: nie zgadzam się z tą argumentacją, bo to slippery slope, tak uwielbiane przez prawactwo - na zasadzie, dzisiaj ślub między gejami, jutro dozwolona pedofilia i zoofilia hurr durr. Szanujmy się, nie zniżajmy się do takiego poziomu, już memy lepsze :P

      A co do postawionego pytania "co przeszkadza", no mnie przeszkadza tak zwyczajnie, na tej samej zasadzie, na jakiej chyba każdemu, w tym katolikowi przeszkadza np. że ktoś wierzy w płaską ziemię, a przecież jest to już zupełnie nieszkodliwa wiara, a jednak jakoś tak trudno trzymać język za zębami i przytakiwać, żeby nie urazić. Oczywiście wiara innych w religie ma poważniejsze implikacje dla mnie niż wiara innych w płaską Ziemię, ale nawet gdyby zupełnie nie miała wpływu na moje życie, trudno byłoby mi gryźć się ustawicznie w język.

    •  

      nie zgadzam się z tą argumentacją, bo to slippery slope, tak uwielbiane przez prawactwo - na zasadzie, dzisiaj ślub między gejami, jutro dozwolona pedofilia i zoofilia hurr durr. Szanujmy się, nie zniżajmy się do takiego poziomu, już memy lepsze :P

      "Może i scenariusz mało realny" - jak widać sam jestem tego świadomy

      @Matyson:

      +: Matyson
    •  

      @lakukaracza_
      Chlopie daj se spokoj.Ludzie chca zobaczyc smieszne obrazki a nie toczyc z Toba dyskusje.

    •  

      Chlopie daj se spokoj.Ludzie chca zobaczyc smieszne obrazki a nie toczyc z Toba dyskusje.

      @Ber_in: To po co to plusują?

      +: Cieplak
    •  

      @lakukaracza_
      Masz 58 plusów.Pomysl teraz ilu ludzi ktorzy zobaczyli Twoj wpis ma na niego wyjebane jajca i przeglada dalej.

    •  

      @lakukaracza_: argument równi pochyłej, kiedyś lakukaracza był lepszy (╯︵╰,)

    •  

      @Voraz:

      Może i scenariusz mało realny

      Ale świadomie stosowany więc proszę o taryfę ulgową.

    •  

      @lakukaracza_ proszę o publikacje naukowe dowodzące że katolicy mają mniejszy mózg od ateistów czy muzułmanów. A i podaj mi objętość mózgu wyznawcy latającego potwora spaghetti. Czekam

    •  

      proszę o publikacje naukowe dowodzące że katolicy mają mniejszy mózg od ateistów czy muzułmanów

      @susuke15: Nie maja, mają takie same mózgi a to jedynie była metafora zawężenia ich postrzegania rzeczywistości do jednej książki.

      Jesteś katolikiem? To w metaforach powinieneś byś obeznany i to wiedzieć.

    •  

      @lakukaracza_ jestem chociaż do kościoła nie chodzę ale wierzę w niego. Mnie śmieszy pewna rzecz, śmianie się z tagu #mirkomodlitwa . Ktoś sobie napisze by się za niego pomodlić , nikomu nie przeszkadza, taguje odpowiednio to ty wchodzisz na biało i zaczynasz z niego bekę zamiast zrozumieć że jeśli chce sobie wierzyć to niech sobie wierzyć jeśli nikomu to nie przeszkadza.

    •  

      to ty wchodzisz na biało i zaczynasz z niego bekę

      @susuke15: Link daj bo nie przypominam sobie

    •  

      @lakukaracza_ nie chce mi się szukać bo serio nie mam tyle czasu by przeczesywać Twój profil ale pamiętam że był wpis śmiejący się z tego tagu

    •  

      @susuke15: Możliwe, że chyba nawet kompilacje durnych intencji kiedyś robiłem
      "za lepszą pracę" "za obronę pracy magisterskiej" "o dobrego męża" itp, ale żebym tym spamował im tag to jakoś nie pamiętam.

    •  

      @susuke15 nie zgodzę się. To katolicy wbijaja na nasz tag #szatanomodlitwa i nas szkalują. Sam osobiście nie wyzywam ludzi którzy wierzą sobie w co chcą. Wkurwiaja tylko mnie ciągle próby wymuszenia adaptacji osób nie wierzących pod reguły i zasady katolików. Obecny rząd jest wielkim fanem tej sekty i próbuje zmienić Polskę w państwo świeckie. Polityki i sposób prowadzenia rządów nie powinno się łączyć z religia. Powinna być oddzielona od państwa tak jak jest to w konstytucji

    •  

      @lakukaracza_ widzisz , sam będę prosił o modlitwę o zdanie egzaminu . Może faktycznie Boga nie ma ale chociaż pewnie ktoś po prośbie będzie życzył mi powodzenia. Nawet taki efekt placebo czasami działa

    •  

      widzisz , sam będę prosił o modlitwę o zdanie egzaminu

      @susuke15: Widzisz, nie miałbym odwagi prosić boga gdybym w niego wierzył o zdanie egzaminu wiedząc ile ważniejszych spraw jest o które rozwiązanie trzeba go prosić. Dla mnie to co robisz to szczyt egoizmu - co tam umierające dzieci w afryce, głód, choroby i trzęsienia ziemi... egzamin się liczy.

      I tak wiem, że on jest wszechmogący i może wiele zadań na raz wykonywać podobno, tylko nie o to tu chodzi. Czułbym do siebie samego pogardę, że modlę się o pierdoły gdy gdzieś mordują i gwałcą dzieci w tym samym czasie.

    •  

      @lakukaracza_ widzisz. Świat nie jest idealny. Mamy kapitalizm i każdy myśli o sobie. A co jeśli w przypadku zdania stwierdze że muszę podziękować Bogu za pomoc i przeleje hajs na fundację. Nadal będę egoista czy będzie remis na zasadzie to co odebrałem oddaje innym ?

    •  

      Mamy kapitalizm i każdy myśli o sobie.

      @susuke15: No chrześcijańskie myślenie przede wszystkim. Ja mam bardziej rozwiniętą empatię i mi stają te umierające dzieci przed oczyma bardzo realnie, Ty masz mniej rozwiniętą empatię i masz to w pupie. Ale nie twierdź, że to co robisz jest czymś więcej jak tylko pierwotnym egoizmem - tylko tyle.

    •  

      to jaką mam pewność, że to się gdzieś kończy, a zaczyna się racjonalizm? No jaką mam gwarancje?

      @lakukaracza_: rozumowanie na zasadzie: jeśli pozwalają gejom adoptować dzieci, to jaką mam gwarancję, że nie pozwolą na to pedofilom? albo jeśli pozwalają dokonywać aborcji w 12 tygodnu, to jaką mam gwarancję, że nie zaczną zabijać noworodków?

      innymi słowy zakaz handlu w niedzielę - chociaż go nie popieram - nijak ma się do zamachów terrorystycznych

    •  

      @memento_mori: Racja. Tłumaczyłem się z tego chyba już trzy razy wyżej.

    •  

      @lakukaracza_ ¯_(ツ)_/¯

      . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

      źródło: 1537440302969.jpg

    •  

      @lakukaracza_ widzisz bo jest taka różnica. Mimo iż jestem chrześcijaninem uważam że nie powinno się dosłownie interpretować Biblii. Ja wiem że miłosierdzie , nadstawianie 2 policzka i te sprawy. Fanatyzm jest szkodliwy i nie ważne czy to katolicki czy muzułmański. Bardziej wiarę powinno się stosować jako zbiór zasad którymi powinno się kierować w życiu(chrześcijaństwo czyli dobroć , pomoc 2 człowiekowi ). Ja gardzę islamem chociaż jako katolik powinienem kochać tych ludzi ( wszak to miłosierdzie) . Uważam że jest zły, chrześcijaninem się nie wysadzają , nie wchodzą z nożami i zabijają przypadkowych ludzi. Tak ja wiem że była krucjata ale to było w cholere dawno. Czasy się zmieniły, nauka postąpiła , myślenie zmieniło się . Jeśli ludzie by nie trzymali się kurczowo pisma świętego świat byłby lepszy.

    •  

      @lakukaracza_: A ja cieszę się że katole bronią świat przed aborcją, eutanazją i wieloma innymi rzeczami. Oczywiście ich pobudki są "Bo Bóg decyduje o życiu i śmierci" natomiast moja pobudka jest taka:
      Jeśli ludzkość będzie miała możliwość bezkarnej ingerencji w świat długo nie pociągniemy.

    •  

      @lakukaracza_: dobrze, że u władzy jakiegoś dużego kraju z systemem w którym wiary nie ma nie było żadnych wojen i ludobójstw
      Oh wait

    •  

      @lakukaracza_: Mam nadzieję, że kraść i zabijać pozwoli to opresyjne, katolskie państwo wyznaniowe, bo troszkę strach tak podążać za jakąś tam zmyśloną książką.

    •  

      @DeadIy: Mi tam wystarcza kodeks karny

    •  

      @lakukaracza_: To tylko książka zmyślona przez człowieka. W dodatku nieprecyzyjna.

    •  

      To tylko książka zmyślona przez człowieka. W dodatku nieprecyzyjna.

      @DeadIy: O Biblii piszesz? Bo Kodeks Karny jest bardzo precyzyjnym prawniczym językiem pisany. To Biblia ma same metafory.

    •  

      @lakukaracza_: e tam też bym wysadził jakiś meczet, czy kościół czy cokolwiek innego

    •  

      @lakukaracza_ mam dylemat czy cie wrzucic na czarnoliste bo z jednej strony pol wykopu mi zniknie a cos musze czytac w pracy ale z drugiej zaczynasz mnie juz wkurwiac :)

    •  

      @River_Song: Popatrz na to w ten sposób. Gdybym opisał historie przygotowań do zamachu na meczet al aksa to bym miał 3 plusy z czego jeden przypadkiem i dwa od lubiesernik i freakz. Gdy ubrałem to w gimboateistyczną formę jest gorące i wykopki znowu czegoś nowego się nauczyły.

    •  
      C......s

      0

      @lakukaracza_: tylko ze jest sporo krajow bardziej katolickich niz Polska, a sa w nich dopuszczone malzenstwa homo, aborcje i inne sytuacje rzekomo zabraniane przez KK.

      Jest tez sporo krajow swieckich, w ktorych nie mozna zawierac malzenstw homo, dokonywac aborcji i innych sytuacji rzekomo zabranianych przez KK.

      Wiadomo wiec, ze na pewno wspolnym mianownikiem NIE JEST KK, plynie z tego dosc prosty wniosek - pukasz do niewlasciwych drzwi.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

    Czyli wszystko po staremu

    Ginie 40 muslimow w zamachu, całemu "światu" odpierdala, wściekłe lewaki w internetach, współczujące katole.

    Ginie 300 katoli w kościołach w Srilance, "świat" ledwo to zauważa, lewaki "meh", współczujące katole.

    Więc tak wygląda ten wspaniały rowny świat wg lewicy.

    #bekazlewactwa #swiat #zamach #terroryzm #religia #islam #chrzescijanstwo #katolicyzm pokaż całość

    odpowiedzi (33)

  • avatar

    Wszyscy rozkminiają jak to John wbije sobie na tron, zapominając o fakcie że jedynym potwierdzeniem jego królewskiej krwi są słowa chorego psychicznie kaleki oraz stulejarza bez siły przebicia i charyzmy. Wyobraźcie sobie rozprawę w sądzie gdzie nieśmiały Sam zapluwa się i mówi że jego najepszy przyjaciel ma prawa do pełnienia najważniejszej funkcji na świecie, po czym koleś na wózku który sprawia wrażenie jakby wziął za dużo leków dzień wcześniej mówi że no elo jestem pizdooka sroka wysoki sądzie, potwierdzam że mój brat to król bo zjadłem kwasa i widziałem to w swojej wizji. No ja bym zamknął sprawę i obciążył tych dzbanów kosztami procesowymi.
    #got
    pokaż całość

    odpowiedzi (35)

  • avatar

    Te pralki w kuchni to po to żeby myć w niej naczynia? A tak na poważnie to o co chodzi? Czemu niektórzy ludzie wstawiają pralkę do kuchni?
    #polskiedomy #gownowpis #pytanie

    odpowiedzi (72)