Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, jak mam sonoff'a i podepnę go pod główne światło, to możliwość sterowania nim będzie tylko wtedy jeżeli włącznik na ścianie będzie w pozycji zwartej? Jak to rozwiązać, żebym miał możliwość włączania na ścianie i przez aplikacje? Wiem że na klatkach schodowych się podpina tak światło, żeby na górze i na dole można było włączać jednocześnie.
Zawołam też @Felonious_Gru może będziesz wiedział.
#elektronika #smarthome
  • 6
@Barricade: @LRF1000W: wydaje mi się, że tak to nie zadziała - bo jeśli będą one podpięte tak, jak na klatce, to naciśnięcie jednego włącznika odłączy sonoff od prądu. Może użyj tylko programowalnego włącznika a guziki na ścianie będą jedynie wysyłać sygnał? Na przykład z jednej strony Xiaomi włącznik ścienny fizyczny, a z drugiej strony Xiaomi włącznik wysyłający sygnał do tego pierwszego (z pośrednictwem bramki)?
@Barricade: Temat nie taki prosty. Pytanie jest przewodów idzie do przycisku i ile z nich możesz wykorzystać ?
Ja mam to zrealizowane na przekaźniku bistabilnym, bo z przycisku wychodzą tylko dwa przewody, ale wtedy muśisz do lampy jeszcze podciągnąć zasilanie.

Druga opcja kupic przycisk od sonOffa i wmontować i on będzie po wifi załączał son off, są takie
@Barricade: Jeśli:
- Sonoff ma wyprowadzone wszystkie styki z przekaźnika (możesz też samemu wyprowadzić brakujący jeśli wychodzą tylko dwa)
- Zamontujesz sonoffa do puszki razem z łącznikiem
- Wymienisz łącznik na schodowy (może już jest?)
- Do puszki łącznika dochodzi zarówno L jak i N
To się da ze zwykłym Sonoffem - tak jak napisałeś, podłączając go jak na klatkach schodowych.