Wpis z mikrobloga

Czołem #gdansk #trojmiasto #gdynia #sopot i okolice!

Kto chce posłuchać o ogólnej teorii względności? Jutro w piątek o 16:30 jestem gościnnie w Liceum Conradinum (ul. Piramowicza 1/2, Gdańsk) z wykładzikiem, na którym powiem:
* Co to właściwie jest ogólna teoria względności?
* Co ona robi, tj. po co ona jest?
* Co można z nią zrobić, tj. jakie ma znaczenie dla astronomii, kosmologii, fizyki?

Będzie okazja pogadać, pozadawać pytania. Mam do rozdania (tak, tak, #rozdajo) parę egzemplarzy książki A. Einsteina "Jak wyobrażam sobie świat" (wybór fragmentów tekstów Einsteina). Jak ostatnio byłem w Gdańsku, to książki dostały właściwie wszystkie osoby, które zadały jakieś sensowne pytanie;) - zobaczymy, jak będzie teraz.

Ogólnie - wpadajcie, wszystko oczywiście za darmo, będzie można poplotkować o nauce, fizyce, podboju kosmosu czy co tam chcecie. Potraktujcie to jak AMA na żywo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nauka #ligamozgow #liganauki #zainteresowania #kosmos #astronomia #fizyka #conowegownejczer
LukaszLamza - Czołem #gdansk #trojmiasto #gdynia #sopot i okolice!

Kto chce posłuc...

źródło: comment_iloA4Yi1dwr7foH2pxK833p5vg5jRGi5.jpg

Pobierz
  • 13
@Ratelmidozer: @Kamil_P: O ten Poznań jestem już pytany chyba 20-ty raz. :) Ja zawsze chętnie, ale jakoś tak się składa, że nikt mnie do Poznania nie zaprasza. Co mam zrobić, przyjechać na Rynek, wspiąć się na pudło i przemawiać do tłumów? Chociaż w sumie... hm... ( ͡º ͜ʖ͡º) Marzy mi się, żeby się wkręcić na Pyrkon z jakimś sexy wykładzikiem, ale potrzebuję wtyczki.

W innych
@flex: W Olsztynie byłem dwukrotnie w ciągu ostatnich paru lat z wykładem, w Obserwatorium i Planetarium Olsztyńskim. Nie wykluczam, że się jeszcze do Was kiedyś wybiorę; miasto i lokalizacja wspaniałe, bardzo dobrze wspominam. Potrzebuję tylko dobrego pretekstu, żeby wybrać się na Daleką Północ z Dalekiego Południa. ;) Proponuję śledzić mojego FB, na pewno tam ostrzegę z wyprzedzeniem o takich ekscesach.