Wpis z mikrobloga

jaki lekki linux na virtualbox? może być oparty na debianie albo archu, dam se radę w tych dwóch przypadkach. mój komputer specką nie powala - i5-2400, 8gb ram - więc stary szrot ale potrzebuje linuxa tylko do wygodnej nauki pythona.

lubuntu szybkością nie zachwyca (tak jak manjaro na XFCE), BunsenLabs Linux też nie i jakieś ma powikłania na wirtualnej maszynie - generalnie ciężko mi znaleźć coś co by było używalne i nie dawało lagów przy stukaniu w jakimś prostym edytorze skrypcików.py
#linux #ubuntu #debian #manjaro
  • 13
lubuntu szybkością nie zachwyca (tak jak manjaro na XFCE)


@wEuropie: Masz coś skopane w ustawieniach virtualboxa albo komputera jeśli te distra ci zamulają. Ale mam jakąś radę.

Polecam ogarnąć linuksa bez grafiki na virtualboxie i zainstalować w nim xminga. Przez to jak działa xserver w linuksie będziesz miał natywne okienka linuksowe po stronie windowsa, które będą tak naprawdę uruchomione na maszynie wirtualnej. Tu przykład:
Kryspin013 - > lubuntu szybkością nie zachwyca (tak jak manjaro na XFCE)

@wEuropie...

źródło: comment_GpuI25QZjuxyu94I2AxPchm5kUnckZC1.jpg

Pobierz
@juz_tu-bylem: no tak ale czystego debiana to jednak mi się nie chce - bo cały czas może się okazać, że po instalacji będzie zmulać jak to lubuntu czy bunsenlabs

@Kryspin013: cholera, no tylko ustawialem ilość cpu na 4, ram na 4 gb, grafikę żeby więcej pamięci miała - nic więcej nie ruszałem. co do propozycji - ciekawe ale chyba jednak wolę mieć mini środowisko graficzne pod ręką. choćby jakiegoś openboxa
@wEuropie: Możesz nawet iść o krok dalej i zacząć współdzielić zarówno dyski jak i nawet polecenia po stronie obu systemów (wideo poniżej).

ciekawe ale chyba jednak wolę mieć mini środowisko graficzne pod ręką. choćby jakiegoś openboxa


Ale masz wtedy środowisko graficzne i jest nim windows. Po za tym możesz tak nawet całe xfce w windowsie odpalić.

Zarówno w oknie:
https://i.imgur.com/zKFLQxh.png

Jak i w seamless mode:
http://windowsclan.com/wp-content/uploads/2016/04/Xfce-running-on-Windows-10.png
Kryspin013 - @wEuropie: Możesz nawet iść o krok dalej i zacząć współdzielić zarówno d...