•  

   @adam-nowakowski: no i? Jak ktoś się nie czuje ani babą ani chłopem to niech sobie x da ;) straszne

  •  

   @rrobot: Ale zdajesz sobie sprawę, że to pociąga za sobą całą masę nowych problemów, prowadzi do wielu nadużyć i generalnie wprowadza do społeczeństwa zupełnie niepotrzebny zamęt?

  •  

   @adam-nowakowski: czyli nie można? No może jednak zdaję sobie sprawę, Adam ale ja nie mieszkam w Kanadzie więc trochę średnio mnie to tyka

  •  

   całą masę nowych problemów

   @adam-nowakowski: jakich np.?

   prowadzi do wielu nadużyć

   @adam-nowakowski: tu też z chęcią zobaczyłbym listę

  •  

   generalnie wprowadza do społeczeństwa zupełnie niepotrzebny zamęt

   @adam-nowakowski: a tu w sumie też by się przydało rozwinięcie.

   Kiedy ostatnio widziałeś akt urodzenia osoby innej niż Ty, twój małżonek lub dziecko? Przecież to dokument praktycznie używany tylko w urzędach przy wydawaniu wiz, paszportów i udzielania ślubów.

   Ani wizy, ani paszporty, ani śluby (w Kanadzie) nie zależą od płci, więc gdzie ten zamęt?

   No ewentualnie mogą być jakieś jaja w sporcie który jest ostatnim bastionem podziału na płcie. Ale tu imho cały zamęt można rozwiązać prosto - masz X w prawie jazdy to nie możesz startować ani w zawodach tylko dla mężczyzn ani w zawodach tylko dla kobiet.

  •  

   @sakfa:

   jakich np.?

   Co jeżeli osoba o płci x (będąca biologicznym mężczyzną) postanowi wziąć udział w zawodach sportowych, np. zapasach, dla kobiet. Jeżeli nie zostanie dopuszczona do zawodów to czy będzie to przejaw dyskryminacji? Czy w takim wypadku należy stworzyć dla takiej osoby odrębną kategorię, np. na olimpiadzie? Co z miejskimi toaletami? Jeżeli osoba o płci x w trakcie zakupów w centrum handlowym postanowi się zdefekować to z jakiej toalety powinna skorzystać? Czy należy zadbać o toalety publiczne dla płci X np. w szkołach? Co w sytuacji wybuchu wojny - czy osoba o płci X powinna zostać powołana do służby w sytuacji kiedy pobór obowiązuje tylko jedną z płci? Co jeżeli osoba o płci x dopuści się poważnej zbrodni, np. zabójstwa, do jakiego więzienia trafi, dla kobiet czy mężczyzn? Itp., itd.

   prowadzi do wielu nadużyć
   tu też z chęcią zobaczyłbym listę


   Tu przykład jak się kończy uznaniowość i brak jasnych kryteriów w kwestii wyboru płci:

   http://www.polishexpress.co.uk/transplciowy-wiezien-probowal-zgwalcic-4-kobiety-w-damskim-wiezieniu-1

  •  

   Jeżeli nie zostanie dopuszczona do zawodów to czy będzie to przejaw dyskryminacji

   @adam-nowakowski: imho nie, co innego osoba transpłciowa która zmieniła płeć a co innego osoba hm bezpłciowa. Nie powinna mieć dostępu do zawodów tylko dla kobiet, oczywiście cholera wie jak orzekną kanadyjskie sądy bo te często wyłączają zdrowy rozsądek w tego typu sprawach.

   Jeżeli osoba o płci x w trakcie zakupów w centrum handlowym postanowi się zdefekować to z jakiej toalety powinna skorzystać?

   @adam-nowakowski: a jaki to ma związek z aktem urodzenia? Od kiedy to w kiblach sprawdza się dokumenty? Idzie tam gdzie uważa że powinna iść a jak dokona jakiegoś nieobyczajnego wybryku to są na to już paragrafy które nie patrzą na płeć.

   Co w sytuacji wybuchu wojny - czy osoba o płci X powinna zostać powołana do służby w sytuacji kiedy pobór obowiązuje tylko jedną z płci?

   @adam-nowakowski: myślę że nie, ale zadecyduje o tym Parlament jak będzie przygotowywał odpowiednią ustawę regulującą pobór. W tej chwili w Kanadzie nie ma poboru (ustawa która regulowała pobór podczas II WŚ została w międzyczasie zniesiona) więc i nie ma problemu.

   Tu przykład jak się kończy uznaniowość i brak jasnych kryteriów w kwestii wyboru płci:

   @adam-nowakowski: no pogratulować brytyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości że wsadzają ludzi skazanych za gwałt do wspólnych cel ... Nie widzę związku z transpłciowością, gdyby osadzony skazany za gwałt mężczyzna dokonał gwałtu w męskim więzieniu byłoby wszystko ok? No nie, problem leży gdzie indziej.

   Nie widzę natomiast dlaczego bezpłciowcy w Nova Sciotia mieliby nie móc wpisać X w akcie urodzenia dlatego że gdzieś w Wielkiej Brytanii więzieniami zarządzają idioci :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h