Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, zastanawiamy sie z narzeczona nad psem. Chcemy wziac ze schroniska, ale... mamy mieszkanie 33m. Sypialnia, pokoj z aneksem kuchennym, przedpokoj i lazienka. Nie bedzie takie mieszkanie za male nawet dla malego psiaka?

#zwierzeta #psy #zwierzaczki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie

Brac?

  • Nie 72.9% (94)
  • Tak 27.1% (35)

Oddanych głosów: 129

  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: czemu niby za małe? zależy jakie podejście macie do psa i jak go będziecie traktować. Piesek jest szczęśliwy kiedy przebywa ze swoimi właścicielami i kiedy sie nim opiekujecie, kiedy on czuje że jest wam potrzebny w waszym "stadzie". I nieważne ile metrów (ofc bernardyn sie bedzie zle czul na 33m^2), wazne zebyscie go głaskali i z nim gadali. Pieski sa najlepsze.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem za tym, żeby brać, jeśli a) macie czas i chęci żeby jednak go wyprowadzać regularnie oraz b) pod wami nie mieszka sąsiad, który 5 minut po 22 puka bo ktoś za głośno stawia kroki idąc po herbatę -.-

Bo jednak zwierzak to chce się wyszaleć, czasem się rozpędzi nawet na takim małym metrażu, piłeczką będzie się bawić (a to naprawdę głośno stuka), może będzie szczekać zajadle co pięć minut.
@AnonimoweMirkoWyznania: dom to miejsce, gdzie pies ma odpoczywać. Czyli bez większej różnicy czy to apartament 200m2 czy 20m2 klitka. To tak jakby robilo Ci różnice czy Twoje łóżko ma 2 x 2 metra czy 20 x 20.

Zastanówcie się czy macie czas, żeby poświęcić go na długie spacery i tyle. A! I czy psie meble mają gdzie wejść i nie będą Wam przeszkadzały.

Ja w tej chwili mam sporego psa i
@AnonimoweMirkoWyznania: 35 dzbanów w wątku jak na razie.
Pies potrzebuje przestrzeni POZA mieszkaniem, bo mieszkanie służy do wypoczynku, a Wy macie z psem wychodzić na długie spacery.

Pies wymaga jeszcze więcej obsługi i miejsca.


@ufasteu: #!$%@?.

Pies nie będzie miał miejsca, aby spokojnie spać, bo ktoś ciągle będzie chodził i go przeganiał.


@MMARS: jeśli w mieszkaniu jest spokój i cisza, właściciele nie drą japy i nie napieprza non stop
@ufasteu: ale nie wciskaj opowi kitów o małym mieszkaniu i potrzebie miejsca dla psa. Faktycznie może być problem w ciasnym mieszkaniu z psem rasy olbrzymiej, ale to dla właścicieli, bo pies stanie gdzie stanie, a oni będą musieli nad nim latać. Spacer, bieganie, trening i zabawa odbywają się NA ZEWNĄTRZ. W mieszkaniu pies ma się wyciszać i traktować je jako azyl.
@ufasteu: wiesz, że są pasje, które nie wymagają miejsca w mieszkaniu? Bo chyba nie wiedziałeś ( ͡ ͜ʖ ͡) podobnie chyba nie jesteś do końca świadomy, że istnieje coś takiego jak dobra organizacja mieszkania, a nawet minimalizm - to takie pragmatyczne (tzn praktyczne) coś, co ułatwia ludziom życie poprzez nieotaczanie się zbędnymi przedmiotami. Polecam.
@matra: Sprzęt narciarski, snowboardowy, ciuchy motocyklowe, ciuchy kartingowe, wyposażenie do wspinaczki wysokogórskiej i wiele innych. W tym przypadku minimalizm nie działa. Każdy ciekawy sport wymaga sprzętu. Chyba, że ma się pieniądze i można to wszystko wypożyczać, ale wtedy się nie żyje z kotem i psem w klitce 33m2.
i wiele innych


@ufasteu: np grafika komputerowa, fotografia, gry komputerowe, gra na 1-2 instrumentach, śpiew, makijaż/manicure/kosmetyki, ćwiczenia fizyczne i sporty niewymagające dużego osprzętu, drobne rękodzieło, trekking, postcrossing, nie no, serio, wszystko wymaga oddzielnej pracowni, albo wielkiej szafy na pomieszczenie sprzętu.
Naprawdę nie musisz mi wciskać swojego zdania na siłę. Mam psa, z którym spędzam czas o wiele bardziej wymagająco niż poprzez spacer, bo również z różnorakim osprzętem, poza tym jeszcze dwie