Wpis z mikrobloga

@xpands: Już #!$%@? nie przesadzaj z tym wielkim talentem Ocona. Pereza nie może objechać w takim samym aucie, a Hamilton ma się go bać? Bottas w Williamsie przynajmniej się wyróżniał na tle Massy, a to już coś. Ocon to zwykły przeciętniak i tylko marketing Mercedesa robi z niego kierowcę z nie wiadomo jakim potencjałem, co jak widać jest dość skuteczne.
Pereza nie może objechać w takim samym aucie

@przekojot: nie jestem fanem Ocona, no ale wez zobacz na statystyki ;) Jesli brac pod uwage wyscigi, ktore ukonczyli obaj Perez i Ocon, to jest 8:3 dla Ocona. W ogolnej punktacji Ocon jest 1 pkt za Perezem, ale ukonczyl o 3 wyscigi mniej od niego.

W kwalifikacjach Ocon tez miazdzy Pereza. Wyliczylem 10:3 w kwali dla Ocona. Uciekly mi gdzies dwa GP i
@xpands: Gdyby Ocon dostał szansę w Mercedesie to otwierałby drzwi przed Hamiltonem. Nie stanowiłby żadnego zagrożenia. Grzecznie ustępowałby mu z drogi na torze. Przypuszczam że większość kierowców z obecnej stawki z pocałowaniem ręki przyjęłoby fotel w Mercedesie w zamian za bezwarunkową ustępliwość wobec Hamiltona. A jeśli Hamilton chce zdobywać tytuły to powinno mu zależeć na jak najlepszym drugim kierowcy który będzie odbierał punkty np. Vettelowi. Bottas nie za bardzo odbiera punkty
@bartowsky: @kontra: To sa znikome roznice. Niczym szczegolnym Ocon sie dla mnie nie wyroznia. Tak ja rok temu Perez byl troche szybszy, tak w tym jezdza wzglednie podobnie z malym wskazaniem na Ocona w kwalach, co tylko potwierdza, ze zaden z niego megatalent, jaki probuje wykreowac Merc. Wsadzilibysmy takiego Leclerca do FI, to mysle, ze wyjasnilby Pereza bardzo szybko i doglebnie, choc oczywiscie zaraz uslysze, ze na tle Ericssona kazdy
@kontra: Nie mam czasu teraz tego analizowac, ale ogladalem kazdy wyscig tego sezonu i nie przypominam sobie, aby Ocon strasznie Perezowi dokladal. Poza tym dlaczego odliczasz wyscigi, ktorych Ocon nie ukonczyl? Rozumiem, ze za kazdym razem byla to wina zespolu lub awaria samochodu? Moze Perez tez mial sytuacje, ktore zawazyly na jego niepowodzeniu w wyscigu i nie wynikaly z jego slabego tempa? Wieczorem postaram sie przeanalizowac wyscigi tego sezonu pod tym
Poza tym dlaczego odliczasz wyscigi, ktorych Ocon nie ukonczyl?

@przekojot: poniewaz czyste tempo wyscigowe mozemy porownac w wyscigach, ktore ukonczyly obydwa samochody. A nawet jakby nie odliczac tych wyscigow, to i tak wynik jest na korzysc Ocona xD

Azerbejdzan - Ocon DNF - wypadek z Raikkonenem
Hiszpania - Ocon DNF - awaria samochodu
Francja - Ocon DNF - uszkodzony przez Grosjeana a potem wypadek z Gaslym + Perez DNF - awaria