Wpis z mikrobloga

Hej #drony,
jakiś czas temu kupiłem #jjrc h31 i mam apetyt na więcej. Szukam jakiegoś drona, albo zestawu części do samodzielnej budowy, który pozwoliłby polecieć wyżej, dalej, dłużej no i zabrać jakiś bagaż (np. kamerka, lub system zrzutowy z jajkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Pytanie do Was, czy taniej/lepiej wyjdzie kupić gotowego drona, czy może warto zbudować własny biorąc pod uwagę fakt, że mam dostęp do #drukarki3d?
Pieniądze wiadomo, im mniej tym lepiej. Ale realnie myślałem o czymś z zakresu 500-600zł. Czy jakaś obeznana osoba mogłaby coś doradzić?

#dron #diy
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wywu: do złożenia to jakiegos mini racera skladal @fotograf_warszawiak , ale nie znam kosztow. Z aparatura moze wyjsc ponad budżet. Z gotowych to ja od siebie polece jak zwykle bugsa 3. Kamere uciaga, a ostatnio jak dalem mu potrójne smigla to reakcja na gaz duzo lepsza i fajniej sie lata fpv. A jak ściągasz z chin to masz z kamera i goglami fpv (w sensie ze sie zmiescisz w budzecie a
@wywu: ja mam dwa micro 2", jeden szczotkowy drugi bezszczotkowy. Koszt budowy czegoś takiego to około 400 zł z osbiornikiem, kamerą i transmitterem video. Za ten hajs możesz kupić 5" Eachine Tyro99 w komponentach do złożenia. Najdroższy jest pakiet startowy - aparatura, google fpv, ładowarka i baterie. Na początek wystarczy aparatura Flysky i6x, ale jak chcesz mieć coś na dłużej to bierz Taranisa.