Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś z mirkow wędkarzy jak dokładnie działa śrucina sygnalizacja w zestawie spławikowym? Bo nie rozumiem jednej rzeczy.

Zestaw haczyk-przypon-kretlik-tutaj ta śrucina - powyżej w odpowiedniej odległości reszta dociazecia - spławik - stoper. Tak w uproszczeniu.

Teraz pytanie - co daje ta śrucina przy kretliku? Jak to działa? Szukałem odpowiedzi, ale tyle różnych znalazłem że mam metlik w głowie.

#wedkarstwo
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@galas771: śruciny stanowią obciążenie spławika. Ich waga decyduje o tym na jakiej głębokości będzie znużony spławik. Śrucinę sygnalizacyjną stosuje się przede wszystkim w zestawach w których przypon z haczykiem leży na dnie natomiast tuż nad dnem znajduje się śrucina sygnalizacyjna. W momencie kiedy ryba chwyci haczyk z przynęta zaczyna ciągnąć śrucinę sygnalizacyjną za sobą tym samym zmniejszając dotychczasowe obciążenie spławika o tą jedną śrucinę. Tym samym spławik się wynurza co oznacza
@galas771 jest dokładnie tak jak pisze @leszkuuu. Śrucinę sygnalizacyjną montuje się przy haczyku. Śrucina przy krętliku ma spełniać rolę stopera, ale zdecydowanie lepiej użyć gumowego stopera, bądź plastikowego koralika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DelPiotrek: słaby ten rysunek bo nie widać gdzie zaczyna się przypon. Po za tym powtórzę jeszcze raz: na przyponie nie stosuje się żadnego obciążenia. Widzę że chcesz pomóc ale masz braki z teori. Odpuść już te wywody. Poprawna budowa zestawu ze sliderem czy też wgglerem w poniższym filmie:
leszkuuu - @DelPiotrek: słaby ten rysunek bo nie widać gdzie zaczyna się przypon. Po ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DelPiotrek: nie obraź się ale douczyć to się Ty musisz. To nie jest tajemna wiedzą wędkarska tylko zadanie z fizyki na poziomie 2 klasy gimnazjum. Śrucina która spoczywa luzem na dnie jak na Twoim rysunku nie oddziałuje żadną siłą na spławik więc jakim cudem uniesienie tej jednej śruciny ma wpłynąć na jego wyłożenie?

@galas771: nie słuchaj tego specjalisty tylko ucz się od autorytetów i nie mówię tu o sobie tylko
@leszkuuu hahaha fizyk od siedmiu boleści. Mówiłem że nic nie kumasz. Na kołowrotku sobie załóż tą śrucinę. Będzie równie skuteczna co pół metra nad dnem :D dawno się tak nie ubawiłem
@galas771 tak, koniecznie posłuchaj pana (podkreślam pana) specjalisty jutubera, co nie odróżnia krąpia od płoci. A jak Ci tego za mało to masz drugiego "speca" na wykopie. Nazywa się pan @leszkuuu :D
Pamiętaj, śrucina sygnalizacyjna ma być w toni. Co prawda