Wpis z mikrobloga

@Oryginalny_nikt: Nie wiemy jak to wygląda u Was teraz, więc ciężko ocenić. Ogólnie jak już wspomniano mieszkanie o takim metrażu kosztuje około 300 tys. Wylicz sobie z tego ratę (pewnie circa 1500 pln), dorzuć opłaty, ewentualny koszt paliwa i sprawdź ile Wam zostaje. Spróbuj za tyle pożyć przez jakiś czas dla testu.
Według mnie dacie radę żyć na nawet fajnym poziomie, ale gorzej będzie z oszczędnościami. Druga sprawa to kwestia mieszkania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Najem mieszkania 2 pokojowego to około 2 tys zł
@uketrab: miesiąc temu przeprowadzilam się z Poznania do Gdyni, szukanie mieszkania 2 pokojowego za 2k w spoko lokalizacji było awykonalne. Oczywiście mówimy tu też o znośnych warunkach, a nie głębokim PRLu. Ostatecznie po negocjacjach z właścicielami udało się zbić trochę cenę i płace +/- 2100. Możliwe, że zabrakło mi szczęścia, ale w momencie poszukiwań nie było nic sensownego do 2k.
@ijauke: najem dlugoterminowy mieszkania to nie to samo co wynajem hotelu czy pensjonatu na doby z wszystkim w cenie. nalezy liczyc odstepne za wynajem mieszkania + czynsz. przeciez jak kupisz mieszkanie na kredyt to w cenie raty nie ma czynszu itp. takze za dwa pokoje w dobrej lokalizacji i dobrym standarcie licze 2 tys + oplaty. ty placisz 2100 czyli pewnie 1600+czynsz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uketrab: tak jak mówisz, ale rozmawiamy teraz o wynajmowaniu. Dla mnie tu nie ma znaczenia jaką część kasy kładę na odstepne, a jaką na opłaty. Tak czy siak muszę zapłacić obie rzeczy każdego miesiąca.
Kupno mieszkania, raty kredytu i opłacenie go to inny temat.
Budżet na parę +/- 6k zł - dużo, mało w Trójmieście?


@Oryginalny_nikt:

jeśli bez auta, to IMO życie powinno wynieść was ok 3 tysiące / miesiąc. Do tego dochodzi rata za mieszkanie (np. 1500 zł) - czyli spokojnie coś tam zostaje na samochód, lub oszczędności.

myślę, że całkiem dobre zarobki o ile nie chodzicie dzień w dzień do restauracji, kina i Starbucksa