Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  No i mam w swoich rękach próbkę Yves Saint Laurent Kouros, którą wygrałem tutaj (dzięki @sowiq !).
  Co mogę o nich powiedzieć? Nie jestem znawcą perfum, w tej chwili na co dzień pryskam się CK IN2U, ale ten zapach kojarzy mi się z takim starszym mężczyzną, który pożąda szacunku na dzielni xD Jako, że wyglądam na 15 lat kompletnie do mnie nie pasuje xD
  Ponadto skorzystam z pomysłu @benetti i ogłaszam ponowne #rozdajo ( ͡º ͜ʖ͡º)
  Macie czas do jutra do 20 na plusowanie, tradycyjnie zielonki nie biorą rozdajo.
  Chciałbym aby zwycięzca poszedł moją drogą i puścił dalej w obieg owe perfumy, aby kolejne osoby mogły się o nim (mniej lub bardziej) wypowiedzieć.
  Powodzenia!
  #perfumy
  pokaż całość

  odpowiedzi (15)

 • avatar

  Relacja na gorąco, powiem wam że dzieje się, nawiązują się pierwsze znajomości, tu i ówdzie widać już nić sympatii (。◕‿‿◕。)
  #wykopparty #wy

  odpowiedzi (19)

 • avatar

  #pogoda #polska #lubelskiobserwator #jesien #zima #snieg

  Załączona grafika: Symulowana grubość pokrywy śnieżnej na terenie Polski (30.10) - potencjalne śnieżyce pod koniec miesiąca.

  Załamanie pogody jakie zbliża się do nas z każdym dniem objawi się już od poniedziałku ciągłym transportem mas polarnomorskich oraz arktrycznych przynosząc bardzo duże ochłodzenie na terenie naszego kraju. Oprócz tego szybko narastająca różnica ciśnień znacząco wzmocni potencjał do występowania silniejszego wiatru. Dzień za dniem przez Polskę przetaczać się będą aktywne fronty atmosferyczne niosące ciągłe, miejscami intensywne opady deszczu. Bliżej następnego weekendu nad nasz kraj zacznie spływać już istotnie wychłodzone powietrze z północnej Europy, w którym to coraz bardziej prawdopodobny wydaje się rozwój opadów śniegu nie tylko w paśmie górskim, ale w wielu innych regionach naszego kraju.

  Na szczególną uwagę w tej chwili zasługuje prognozowane wkroczenie nad Polskę aktywnego, nurkującego niżu niosącego intensywne opady śniegu nad sporą częścią naszego kraju. Bieżące dane przede wszystkim modelu GFS wskazują, że "śnieżny niż" może wkroczyć do nas tuż po następnym weekendzie, albo jeszcze podczas niedzielnej nocy. Gdyby to był przypadkowy wynik modelu, to nie zwracał bym na to uwagi, ale ostatnie trzy aktualizacje modelu (z godz 00,06,12) są zadziwiające zgodne co do tego, że końcówka października może minąć pod znakiem wielogodzinnych opadów śniegu.

  Mimo, że obecne dane wskazują na wystąpienie kilkucentymetrowej pokrywy śniegu, to biorąc pod uwagę dużą liczbę aut z letnim ogumieniem możemy mieć do czynienia z lekkim paraliżem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście nic nie jest pewne i jeśli omawiany niż zanurkuje np. dużo bardziej na wschód od Polski, opady śniegu nas ominą. Póki co takich sygnałów nie widać. Następne dane modelu pojawią się po północy. Całość bacznie obserwuję, a do tego tematu na pewno jeszcze wrócimy.

  Dane z godz. 00z

  https://zapodaj.net/images/2b4d494f845cf.jpg

  Dane z godz 06z

  https://zapodaj.net/images/9373b96766d0d.jpg

  Dane z godz 12z

  https://zapodaj.net/images/76bf5aca2d46f.jpg
  pokaż całość

  odpowiedzi (18)