Wpis z mikrobloga

@Poroniec: Obejrzałem 4 odcinki, jestem w połowie 5. Jest nudno jak cholera. Co jest takiego świetnego w tym serialu oprócz klimatu pseudo-retro?

Ale pytam całkiem serio, czemu uważasz ten serial za świetny? Pytam o wątek, bo klimat czy gra aktorska nie może być argumentem za dobrą oceną filmu/serialu.
@bulka_z_chlebkiem: "świetna produkcja" =/= "świetny serial".

Napisałem to specjalnie i z pełną świadomością, pod względem produkcyjnym to naprawdę udany serial. Sam wspominasz klimat i grę aktorską, ja mogę dorzucić zabawę konwencją, przerysowania, mnóstwo ukrytych elementów, które później mają wpływ na "tripy" bohaterów podczas sesji.

Wątek w drugiej połowie zresztą też zyskuje, jak np.


ale żeby do tego się odnieść potrzebujesz chyba obejrzeć całość, co?

Pytam o wątek, bo klimat czy gra
@Poroniec: > Rozumiem, że jeśli wszystko poza wątkiem fabularnym jest świetne, to dzieło tak czy siak nie może być dobre?

Owszem, uważam że jeśli gra aktorska i scenografia jest genialna to nadal nie czyni z całości dzieła niczego dobrego, bo może leżeć na 100 innych płaszczyznach.

Swoim postem stwierdzasz, że Maniac jest świetnie zrealizowany ("świetna produkcja"), spoko, to się może podobać. Tak jak Mad Max mi się bardzo podoba za obraz
@bulka_z_chlebkiem: ja swojej oceny nie napisałem, ale moim zdaniem to na pewno nie jest 10/10 :) I zgadzam się z Twoją interpretacją najwyżej oceny.

Owszem, uważam że jeśli gra aktorska i scenografia jest genialna to nadal nie czyni z całości dzieła niczego dobrego, bo może leżeć na 100 innych płaszczyznach.


W porządku, masz prawo tak sądzić. Przy czym ja zakładałem sytuację "wszystko poza wątkiem fabularnym jest świetne". Jakbym oglądał tylko dzieła