Wpis z mikrobloga

Planuję remont kuchni. Wrzucam projekt do oceny. Jakbym mógł prosić o jakieś rady i sugestie co ewentualnie jeszcze zmienić, dodać itp. Wodę i gaz mam w tych miejscach w których znajduje się sprzęt na projekcie i wolałbym nie zmieniać instalacji ze względu na dodatkowe koszta. Zmywarka zabudowana w szafce obok zlewu. Czy cena za taką kuchnie w wysokości 9700 jest przesadzona? Pisałem do kilku stolarzy to średnio 12 000 chcieli ale znalazłem jednego za mniej niż 10 000. I uprzedzam pytania, nie nie chcę kuchni modułowej z IKEI czy coś w tym stylu

#remontujzwykopem #kuchnia
pawel-farasiewicz - Planuję remont kuchni. Wrzucam projekt do oceny. Jakbym mógł pros...

źródło: comment_OwDr8PKrmFYknKY0ueBLSYreURZ5zDte.jpg

Pobierz
  • 24
@triada: kafelki w kolorze blatu, i planuję wyciąg bo nie mogę okapu dlatego ta szafka nad kuchenką jest troszkę mniejsza na wyciąg teleskopowy
@pepa81: lodówka otwierana w drugą stronę to rzecz oczywista ale projekt robiłem sam i nie zwracałem na to uwagi bo wiem w którą stronę będzie się otwierać. A jeżeli chodzi o metry to na 2 zdj są wszystkie wymiary a szerokość kuchni to tylko 1,77. Zawiasy to
Kuchenka na tej mikro-wyspie to dziwne rozwiazanie. Kolejnosc dzialan to lodowka->zlew->kuchnia, wiec kuchenka powinna byc dokladnie po drugiej stronie...
@pawel-farasiewicz: gdzie jest zmywarka? dobra już widzę że koło zlewu, to ogarnij sobie żebyś podstawowe rzeczy miał tak w szafkach żebyś mógł swobodnie je wyciągać. U mnie o tym nie pomyślałem i część rzeczy muszę najpierw ułożyć na blacie, zamknąć zmywarkę i dopiero mogę swobodnie się dostać do szafki. jest to trochę uciążliwe
@Erk700: zwykła półka bez żadnych karuzel itp Ze względu na to że kuchnia jest mała chcę jak najwięcej miejsca do przechowywania a na takiej karuzeli to i mniej wejdzie niż na półce i nie poustawiam jedno na drugim bo jak będę okręcał to wszystko spadnie
@pawel-farasiewicz na dole przemyśl duże szuflady, są dużo wygodniejsze, łatwiej się dostać na dól z tyłu.

Co tam planujesz na ścianie między blatem a szafkami wiszącymi?

Rozwiązanie z dwoma rzędami szafek wiszących otwieranych do góry... ssie. Po otworzeniu górnego rzędu będziesz miał drzwiczki pod sufitem, a ten jest na 2.4?
@Erk700: dzięki za filmik ale tak jak mówiłem uważam że w takich systemach nie wyłożysz np garnkami do sufity bo przy wyciąganiu/obracaniu kosza po prostu te garnki zlecą a zależy mi na jak największej pojemności
@przedzabawa: @muak47: @RoBee: jedyną szufladę mógłbym dać tam gdzie stoi szafka podwójna pod oknem ale to koszt całości pójdzie pewnie o 1000 a mamy sztywny limit przeznaczony na nią 10 000
@RoBee:
@futurememories: zaburzy to ciąg jaki powinien panować w kuchni i nie wiem czy czytałeś wodę mam tam gdzie zlew i nie chciałbym ciągnąć rurek przez całą kuchnię by specjalnie montować zlew pod oknem i gdybym zamontował komin do sufitu to by to w żaden sposób nie współgrało bo ok było by tak głębokie jak lodówka ale nad lodówką nie mogę mieć szafki głębokiej na 60 bo nad lodówką znajduje się kratka
@futurememories: ciąg technologiczny czyli lodówka,blat, zlew, piekarnik. A to że nie jest funkcjonalny to się zgodzę ale gdzie go mam dać jak komin w żadnym stopniu nie pasuje do rozkładu kuchni przez kratkę wentylacyjną nad lodówką, byłby komin do sufitu bo lewej stronie wąskie szafki wiszące a po prawej lodówka o głębokości komina a nad nią znów szafka wąska. Lodówka w zabudowie może i fajnie wygląda ale jest niepraktyczna bo strasznie