•  

  W 2001 roku, w serialu South Park po raz pierwszy pojawiła się postać Mahometa. W odcinku "Super Best Friends" był on wraz z Jezusem, Buddą, Mojżeszem i kilkoma innymi, członkiem grupy superbohaterów nazywającej się jak tytuł odcinka, z superumiejętnością miotania ognia.

  W 2010 roku, w odcinku "200", supergrupa powróciła, ale postać Mahometa nie została już pokazana (co zresztą było tematem odcinka). Ponieważ jednak serialowe miasteczko zostało sterroryzowane przez Toma Cruise'a, który chciał posiąść od Mahometa zdolność do niemożliwości bycia wyśmiewanym, Mahometa do South Parku sprowadzono. Skoro nie można pokazać jego wizerunku, ukryto go pod maskotką misia.

  W odcinku nie dokończono fabuły, tak więc oczywistą była planowana kontynuacja.

  Po emisji odcinka, twórcy i stacja dostali groźby od nowojorskiej grupy Revolution Muslim, która straszyła ich śmiercią w przypadku pokazania wizerunku Mahometa w serialu.

  Kolejny odcinek "201", przyniósł kontynuację fabuły. Okazało się, że pod przebraniem misia znajdował się nie Mahomet, tylko święty Mikołaj. Z kolei sam Mahomet nieoczekiwanie również pojawił się w odcinku, ale pod postacią czarnego prostokąta z informacją o cenzurze.

  Serialowy Tom Cruise dopiął swego i podpiął siebie oraz Mahometa pod aparaturę, dzięki której miał przejąć zdolność do braku bycia wyśmiewanym. Aparatura jednak nie zadziałała poprawnie, dlaczego?

  W tym momencie pojawiły się 3 końcowe przemowy bohaterów odcinka - Kyle'a, Jezusa i św. Mikołaja. Stwierdzili oni, że aby mieć pewność, że nie zostanie się przez nikogo wyśmianym, nie należy podłączać się pod żadną aparaturę. Zamiast tego, należy grozić bronią i podłożeniem bomb, a wtedy wszyscy będą się bali naśmiewać. Tylko przemoc i sianie terroru jest w stanie wymusić zakaz wyśmiewania się z kogoś.

  Wszystkie 3 linie dialogowe zostały w całości ocenzurowane (wypikane) decyzją stacji. Ocenzurowano również każde słowo "Mahomet", jakie wypowiadają postacie w tym odcinku.

  Odcinki "200" i "201" nigdy nie zostały ponownie wyemitowane w USA, ani nie wydano ich na DVD. Te 2 odcinki oraz wspomniany wcześniej o 9 lat starszy "Super Best Friends", w którym postać Mahometa normalnie występowała, nie są również (jako jedyne) dostępne do obejrzenia na oficjalnej stronie serialu.

  #seriale #southpark #cenzura #islam #ciekawostki

  źródło: Muhammad.png

Gorące dyskusje ostatnie 12h